Káva+mléko+zákusek = hřebíček do rakve!

Jaký je vliv pití kávy v kombinaci s mlékem a zákuskem na naše zdraví? A co káva po operaci žlučníku? Dáváte si rádi kávu s mlékem? A rádi si k tomu dáte i nějaký zákusek či chlebíček? Jak působí káva na náš organismus? MUDr. Jan Miklánek popsal silně varující lékařské a biologické vysvětlení působení kávy …

Jaký je vliv pití kávy v kombinaci s mlékem a zákuskem na naše zdraví? A co káva po operaci žlučníku?

Dáváte si rádi kávu s mlékem? A rádi si k tomu dáte i nějaký zákusek či chlebíček?

Jak působí káva na náš organismus?

MUDr. Jan Miklánek popsal silně varující lékařské a biologické vysvětlení působení kávy na náš organismus.

Kombinace černé kávy a tuku z mléka, smetany atd. na celé naše tělo působí velice špatně – na dvanácterník. Ten pak v křeči stáhne své hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní. Pak zablokuje i celý žlučník.

Žlučník je vlastně zásobní skladiště žluči v našem organismu. Žluč se má samočinně do trávicí soustavy uvolňovat pokaždé tehdy, když sníme cokoliv mastného, aby přijatý tuk byl pro správné následné strávení předem dostatečně emulgován. Jestliže nám ale žlučník z jakéhokoliv důvodu řádně nefunguje (i po operaci žlučníku), máme zaděláno na další zdravotní problémy označované dnes za běžné civilizační nemoci. Největším problémem je ale, že se to opravdu varující vědecké poznání zpravidla dozvídáme, až když je nám už 70let!

Křeče a bolesti se pak za čas objevují i v oblasti bederní páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu. Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje u vývodu žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek. Později se mohou vytvářet až životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník zcela ucpou.

trávení, žlučník
zdravé trávení je základ

Jaký je pohled tradiční čínské medicíny?

Podle čínské medicíny meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich silné bolesti až chronickou nehybnost kloubů. Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech velice silné nadýmání. Vracejí se žlučí reaktivované žaludeční šťávy pak silně poškozují samotnou slinivku a právě tak pak vzniká cukrovka – ve slinivce se pak následkem poleptání žaludeční kyselinou a následných zánětů už netvoří v patřičném množství či vůbec inzulin.

Káva navíc obsahuje velké množství hodně agresivní kyseliny šťavelové. Když ledviny nestačí tuto kyselinu dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, snadno se vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek, později i močové kameny. Velké množství kyseliny šťavelové se přes tlusté střevo následně vstřebává zpátky do těla a usazuje se i do kloubů a svalů. Dochází tak k bolestem v oblasti páteře a velkých kloubů. Tak vzniká onemocnění dna.

Popíjejte raději kávu bez mléka či smetany a jen v malém množství a hned po ní nikdy mastné jídlo či zákusky.

Popis od pana doktora je úžasný, člověk vidí, jak je vše provázané a jak vše souvisí se vším. Závěrečná rada není až tak optimistická pro lidi, kteří milují kávičku se zákuskem. Ano káva má určité pozitivní účinky na náš organismus, ale bez mléka a bez tučného jídla či zákusku.

Jak to probíhá v naší trávicí soustavě?

V trávicí soustavě probíhají tři procesy – trávení potravy, vstřebávání živin do krevního systému a odstraňování nestrávených a nestravitelných zbytků z těla. Pokud se naruší jeden jediný proces vyvolá to nestandardní podmínky v celém organismu. Vyvolané nedostatkem živin pro tělesné funkce, zácpa způsobuje zadržování odpadních látek ve střevech. A právě ve střevech je největší část našeho imunitního systému.

máta peprná - trávení
Máta peprná pomáhá s trávením.

Jaké bylinky na žaludek a trávení používat?

kořen hořce žlutého – Hořčiny a silice podporují vylučování žluče a trávicích šťáv a příznivě ovlivňují prokrvení trávicího traktu a vstřebávání živin. Podporuje čištění střev a jaterní funkci. Kromě trávicího systému má ale hořec i další příznivé účinky. Posiluje organismus při únavě vč. chronického únavového syndromu, působí antibakteriálně, zmírňuje projevy artritidy, usnadňuje hojení ran.

máta peprná – Nať máty se používá ke zklidnění trávicího traktu, tlumí křeče a nadýmání, povzbuzuje vylučování trávicích šťáv, zejména žluči, působí dezinfekčně, neutralizuje pálení žáhy, harmonizuje střevní funkci.

lékořice lysá – podporuje dobré trávení a celkově pomáhá udržovat zdravý trávicí trakt. Blahodárně působí při  žaludečních a střevních vředech. Také zklidňuje trávicí trakt, příznivě působí při cirhóze jater a hepatitidách, stimuluje peristaltiku střev.

A abyste nemuseli každou rostlinku zvlášť hledat, sušit, ještě k tomu nevíte ani správný poměr čeho. Využijte výhodu už to za vás někdo vymyslel.

Emulips forte - zdravé zažívání

Emulips forte

  • podpora trávení
  • pomáhá při nadýmání, pálení žáhy
  • pomáhá pří žaludečních nevolnostech
  • pomáhá při průjmu i zácpě
  • podporuje čištění střev
  • podporuje jaterní funkci

Emulips Forte svojí kombinací bylinek na podporu trávení a představuje unikátní prostředek určený pro lidé trpících rozmanitými trávicími problémy a hledajících proto účinnou pomoc a úlevu.

Emulipsu se říká mezi lidmi – „žlučník v lahvičce“ – právě proto, že pomáhá i lidem, kteří žlučník nemají trávit tuky. I moje kamarádka Hanka je po operaci žlučníku a ještě rok po operaci měla urputné bolesti na pravé straně. Po vyzkoušení Emulipsu se jí doslova ulevilo ze dne na den. Nyní i když nemá žlučník, dopřává si vše co má ráda. Stačí ji jen si po mastném jídle nakapat pár kapek Emulips forte a cítí se skvěle.

Mě osobně Emulips forte pomohl s těžkostí od jídla, s úpravou vylučování a také jsem díky správnému zažívání zhubla 4kg za 6týdnů.

Emulips forte - zdravé zažívání

Emulips forte

  • podpora trávení
  • pomáhá při nadýmání, pálení žáhy
  • pomáhá pří žaludečních nevolnostech
  • pomáhá při průjmu i zácpě
  • podporuje čištění střev
  • podporuje jaterní funkci