Afirmace pro každý den

Když jsem viděla toto video, cítila jsem, že je potřaba, abyste ho viděli i VY! Věřím,  že i Vám proslunní den a zlepší náladu https://www.youtube.com/watch?v=EaGNYWhVuL4 Pro krásný den nejen dnes, ale po celý Váš život. Mějte i Vy kvalitní život a přesně podle Vašich představ.  Žijme s vděčností a s láskou Vaše Radka  

Když jsem viděla toto video, cítila jsem, že je potřaba, abyste ho viděli i VY!

Věřím,  že i Vám proslunní den a zlepší náladu

https://www.youtube.com/watch?v=EaGNYWhVuL4

Pro krásný den nejen dnes, ale po celý Váš život.

Mějte i Vy kvalitní život a přesně podle Vašich představ.  Žijme s vděčností a s láskou

Vaše

Radka

 

Miluji život

Miluji svůj život a co Vy? Nebo si říkáte život je pes, nikdo ti nic nedá, vše si musíš oddřít atd?   Od mnohých právě mám spíše pocit, že tu na světě jsou proto, aby ráno vstaly do práce, tam si něco odpracovali a za to měli „nějakou“ mzdu. Pár z nich mají štěstí, že …

Miluji svůj život a co Vy?

Nebo si říkáte život je pes, nikdo ti nic nedá, vše si musíš oddřít atd?

 

Od mnohých právě mám spíše pocit, že tu na světě jsou proto, aby ráno vstaly do práce, tam si něco odpracovali a za to měli „nějakou“ mzdu. Pár z nich mají štěstí, že mají dobrého šéfa. Pak domů z práce, tam honem něco poklidit, pofackovat děti a jít spát a na ráno na novo… A co víkendy? Většinou odpočívají, aby nabrali sílu na tu práci od pondělí do pátka… A život si tak nějak neužívají a aby řekli, že ho milují – no to by teda muselo být…

 

Já tu nechci kritizovat den zaměstnance, nebo že zaměstnání je něco špatného nebo jím opovrhovat. To v žádném případě. Ale spíš si říkám, proč si ten život i se zaměstnáním neužít. A tím nemyslím, že potřebujete k tomu hned hodně peněz. Tím myslím ŽÍT SVŮJ ŽIVOT NAPLNO TADY A TEĎ. Užívat si jeden druhého. VNÍMAT jeden druhého… VNÍMAT nejen co mu dítě říká slovy, ale i neverbální komunikací...  a MILOVAT jeden druhého se vším všudy.

 

Když si hrajete s dětmi – tak si hrajte s dětmi, buďte přítomní na 100% v tu danou chvíli! Nemyslete na to, že musíte to a to udělat ještě, že jste v práci něco zapomněli. NE!!!! Teď jste s dítětem a hrajete třeba pexeso, tak vnímejte jen to pexeso a děti.

 

Mnozí se mě ptají, jak to má dělat, vždyť já se nemohu dětem věnovat 100% svého času – ale o tom to není. Je to o 100% přítomnosti tady a teď. Víte dítěti stačí 10-15minut denně, ale opravdu plně soustředěného jenom na něj. Jenom na tu danou činnost.

Vím, že jsme byli naučeni něco jiného…. Spěchat, abychom toho stihli hodně. Ale věřte mi je úžasné se dívat na děti co dělají. Nebo se jen nechat vtáhnout do dětské hry a hrát si s nimi. A nebojte se ani já se nemohu věnovat dětem 100% svého času. To není v mých fyzických ani psychických možnostech.

A NEZAPOMEŇTE NA PARTNERA!!! i jemu věnujte 100% své přítomnosti v tu danou chvíli.

I můj manžel se toto musel učit a stále se učí. Dříve se díval do počítače a mluvil na dceru a pořád se divil, proč ty holky tak neposlouchají, proč mu neřeknou co vlastně chtějí 🙂  No po pravdě částečně za to mohlo i to,  že dcera ještě neuměla tolik slovíček, aby mu to mohla říct, ale dokázala to jinak říkat – rukama nohama – JENŽE to by se na ní musel manžel podívat, aby pochopil 😀

Sami si představte, jak Vám je, nebo jak by Vám bylo, když byste na někoho mluvili a on by se jen díval do počítače…. ? je to nepříjemné, že? člověk ani neví jestli ho vůbec vnímá…

NYNÍ už i můj manžel toto chápe a věřím, že i Vy pochopíte, že 100% pozornost je HODNĚ DŮLEŽITÁ pro nás pro všechny…

Udělejte si třeba jeden večer v týdnu kdy si budete jen tak povídat, nebo třeba i jen hrát karty…  My jsme si třeba stanovili jeden večer čtení knížky a 1x za měsíc společný jeden den – jen my dva.

A KAŽDÝ CHCE BÝT DŮLEŽITÝ alespoň pro někoho, nejlépe pro svoji rodinu, protože ti máme ze všech nejraději.

Milujte i Vy svůj život a vše co nám přináší…..

miluji život

Jak jsem přešla žhavé uhlí bez spálenin?

Je možná chůze přes žhavé uhlí a přitom bez popálenin na nohou? ANO JE – Já TO DOKÁZALA! Včera jsem strávila úžasný den plný ZÁZRAKŮ, srdečně děkuji za průvod těmito zázraky Josefu Rezkovi. Věděla jsem, že nejznámější Firewalker je Jiří Vokáč Čmolík, od kterého se také inspiruji, ale chtěla jsem menší skupinku lidí a toto …

Je možná chůze přes žhavé uhlí a přitom bez popálenin na nohou?

ANO JE – Já TO DOKÁZALA!

Včera jsem strávila úžasný den plný ZÁZRAKŮ, srdečně děkuji za průvod těmito zázraky Josefu Rezkovi. Věděla jsem, že nejznámější Firewalker je Jiří Vokáč Čmolík, od kterého se také inspiruji, ale chtěla jsem menší skupinku lidí a toto mi bylo umožněno právě v Pardubicích díky panu Rezkovi, kterého jsem již znala z živých akcí od JV Čmolíka.
Jsem ráda, že jsem zvolila toto místo a tohoto průvodce. Bylo to moc fajn a do teď žiji z prožitků, které jsem tam zažila.
Už když jsem tam jela, věřila jsem, že projdu přes žhavé uhlí bez popálenin, ale nějak jsem si nedokázala představit, že bych ohnula kovovou tyč o hrdlo – A JÁ TO DOKÁZALA!!!

Než vůbec člověk má člověk přejít žhavé uhlí, je nutné projít určitým procesem, které nás na to připraví. A co je nejdůležitější připravit nás na to, abychom byli schopni uslyšet vnitřní hlas v sobě a svolení. Říká se tomu vnitřní vítěz a když ho uslyšíme ve správný čas, tak dokážeme vše co skutečně chceme. Celé odpoledne nás připravovali.

Prvně byla část teorie, jak vlastně mozek a celkově náš vnitřní systém funguje a co je potřeba k tomu udělat. Následovalo sjednocení nálady a energie mezi skupinou lidí – toto se dělá formou korporátního bubnování – toto mě hodně baví, protože jsem sama hudebnice a doslova jsem se v tom vyžívala. Navíc bubnování umožňuje propojovat obě mozkové hemisféry, což potom umožňuje i vyšší využití mozku.

Potom nastala praktická část:přechod přes oheň2

 1. skok důvěry
 2. proražení dřevěnné desky 1,8cm
 3. chůze po skleněných střepech
 4. ohnutí železné tyče o hrdlo (dává se do betonu)
 5. CHŮZE PŘES ŽHAVÉ UHLÍ

Toto vše jsem zvládla a vše bez zranění. Najednou jsem zjistila co vše máme v sobě ukryto. Jak málo využíváme svůj potenciál a přitom toho můžeme tolik dokázat. Jen o tom většina z lidí neví. Vše je v každém z nás. A já vím, že pokud se k tomu někdo z Vás rozhodne, určitě to dokážete. Naučíte se tam sílu rozhodnutí a sílu vlastního vnitřního vítěze. Všichni můžeme zvítězit. Tak jako já to můžete dokázat i Vy!

Vřele doporučuji Firewalking jako obrovský skok, tam kam chcete dojít. Firewalking Vám v tom může velmi pomoci.

Je mnoho teorií, proč se dokáže přejít přes uhlí bez popálenin:

 • lidé nejsou v tranzu
 • lidé využívají vnější ochranu – že si něčím postříkají nohy
 • ochrana elektrickým nábojem – z tancování před samotnou chůzí
 • nadměrné vylučování potu – což je ale možné jen do 100 C
 • ovlivnění fyziologických pochodů – Chodci po ohni prý umí regulovat průtok krve v cévách končetin
 • okultní vysvětlení – soustředění a mystické vytržení, jež vytvoří ochranný obal jakési éterické síly, které člověka ochrání.
 • kombinovaná vysvětlení
 • rozdílnou tepelnou vodivostí

VŠECHNY TEORIE SE V PRAXI VŽDY VYVRÁTILI!!!

 

Přínos

Přínos chůze přes žhavé uhlíky:

1) Člověk se naučí vnímat jeden ze základních prvků lidského světa, oheň, posvátně. My dnes už na oheň myslíme totiž jen spotřebně (plynový sporák nebo opečený buřt), nebo negativně (požáry).

2) Na vlastní kůži člověk zjistí, že doposud jediný akceptovatelný, tzv. vědeckymaterialistický přístup, selhává: z toho důvodu, že ti co tomuto přístupu nevěří, spálí se.

3) Člověk překoná program ve své mysli. Zjistíte, že opravdu jde, překonat celoživotní program, který bez možnosti výjimky tvrdí, že oheň se přejít nedá. A když to jde v tomto případě, co když dosavadní jediný uznávaný způsob vidění reality také není nenahraditelný?

4) O kousek hlubinněji a víc pozná sám sebe. Adrenalinové vzrušení, strach, vzrůstající napětí, odvaha, to vše v intenzitě, jakou většinou dosud nikdy nezažil

5) Zjistí, že rituál je velmi efektivní způsob, jak navázat kontakt s jinými lidmi na jiné úrovni a jak jinak vnímat a cítit a překonat a změnit i sám sebe. Naladí se na skupinu. Přestává pracovat ego.

6) Posiluje sebevědomí. Když jsem dokázal tohle, pak už dokážu cokoliv

7) Naučí se, že řeči nepomohou: tohle nelze okecat. Je třeba prostě vykročit a oheň přejít.

8) Zjistí, že je nesmysl obávat se budoucnosti, neznáma. Než vykročil, také mu nikdo nemohl zaručit, že se nepopálí. A on se nepopálil. Přestože logika i rozum tvrdily, že se popálí.

9) Uvědomí si, že život není jednou provždy určen (rodinou, vzděláním či jeho absencí, zaměstnáním, zvyky), ale že se může a musí neustále měnit. Že je omyl programovat a linkovat – nikdo přece netuší, co ho v životě čeká.

10) Tím vším (a spoustou dalších vjemů a reakcí) se spustí proces změn. Rituál chůze přes oheň, tak jak se dnes na různých kursech organizuje, je velmi účinný, hlubinný a pozitivní zásah do pohodlného stereotypu tzv. “klidného života”. Je to velmi razantní příprava na další a další změny, které člověka v nejbližší budoucnosti zcela jistě čekají.

Já mohu jen a jen doporučit toto fyzický a psychický krok do neznáma. Postavit se svým strachům. A věřte mi, že po tomto zážitku budete mít neuvěřitelnou energii a odhodlání změnit svůj život, tak jak chcete právě VY!

Chcete být bohatí? Chcete být zahrnuti láskou? Chcete mít dost času pro sebe? Chcete cestovat? Chcete dům? Chcete auto? Chcete být úspěšný? CO CHCETE?

To vše MŮŽETE MÍT, stačí si to jen DOVOLIT! A právě Firewalking Vám v tom může pomoci.

Nemohu říct, že Firewalking vše za Vás vyřeší, nebo že potom bude vše snadné, že se potom vše špatné vyřeší. Ale určitě to s Vámi NĚCO udělá. Nejlepší je nic neočekávat, protože pak od toho dostanete daleko víc než byste kdy čekali.

Minimálně však budete mít energii, budete mít nápady, budete vědět…. To co s tím uděláte, je jen a JEN NA VÁS!

Já Vám k takovému zážitku a rozhodnutí přeji mnoho síly.

Vím, že to stojí za to!

VÍM, ŽE POKUD SE TAK ROZHODNETE, DOKÁŽETE VŠE!!!

Držím Vám pěstě.

Život bez nohou a bez rukou – jde žít šťastně?

Dokážete si představit žít bez rukou a bez nohou? Upřímně já si to v tuto chvíli představit nedokážu. Avšak Nick Vujicic mě tímto velmi inspiruje, protože mi ukazuje, že většina z nás se dívá na to co vše nemá a že AŽ bude mít auto, AŽ bude tím vedoucím, AŽ bude mít děti, AŽ děti …

Dokážete si představit žít bez rukou a bez nohou?

Upřímně já si to v tuto chvíli představit nedokážu. Avšak Nick Vujicic mě tímto velmi inspiruje, protože mi ukazuje, že většina z nás se dívá na to co vše nemá a že AŽ bude mít auto, AŽ bude tím vedoucím, AŽ bude mít děti, AŽ děti vyrostou…. bude šťastný.

Máme v podstatě na výběr 2 možnosti:

 1. být nešťastný a zlý za to co nemám
 2. být vděčný a prožívat štěstí za to co MÁM

Protože ŠTĚSTÍ je ŽÍT TADY A TEĎ. Vůbec si uvědomit, co vše máme. I když si myslíte, že máte hodně málo, tak pořád máte daleko víc než rodiny v Africe, máme i daleko víc než měli dříve králové. A máme být za co VDĚČNÍ, protože život se skládá z toho co je PRÁVĚ TEĎ A TADY. I Vaše budoucnost se rodí právě TEĎ, protože se rodí z Vašeho současného rozhodnutí.

A je i Vaše rozhodnutí BÝT ŠŤASTNÝ tak jednoduché – je to jen úhel pohledu na danou věc.

Ne vždy se dějí věci, které jsou pro nás v tuto chvíli hezké, i já je prožívám, ale vždy záleží na úhlu pohledu. A pro mě to jsou i moje zkušenosti ze života, protože vždy v takové šílené chvíli, kdy jsem si sama říkala „Proč?, proč se mi toto stalo? Proč se mi to děje?“ Nevěděla jsem kam dál, co bude atd. Tak po určité době (mohou to být dny, týdny, i měsíce), jsem zjistila, proč se mi to stalo – protože bez toho BYCH NEBYLA TAKOVÁ JAKÁ JSEM PRÁVĚ TEĎ! Protože bez této zkušenosti bych nedošla tam kam jsem právě došla….

A jelikož jsem již takové události prožila a jistě prožíváte i Vy, tak mám pro Vás radu, která mi v náročných chvílích velmi pomáhá a pak vidím situaci jinak. Vždy si řeknu: “ I když nevím proč se mi toto děje, je to dobře. Vše je v pořádku. Vím, že důvod PROČ zjistím později, ale vím, že vše je tak jak má být. Protože vím, že mě to má něco naučit“

Další rada je, buďte v tu chvíli VDĚČNÍ za to co ještě máte, protože těch věcí je opravdu hodně. Vždy když jdu na procházku se psem, tak si uvědomím vděčnost vůbec toho, že mohu chodit, že mohu vidět tu krajinu kolem, že mohu pohladit psa, obejmout své děti a manžela, které miluji. Protože někteří to štěstí nemají.

I přesto, že Nick Vujicic je bez rukou a nohou, prožívá život takový jaký bychom chtěli i my a PROČ? Dozvíte se ve videích:

 

+ Motivační vzkaz od Nicka Vujicice

 

Věřím, že inspiruje i Vás.

 

Krásný den plný života přeje,

 

Radka