KADIDLO jeden velký zázrak

Kadidlo se získává ze stromu Kadidlovníku. Kadidlo je pryskyřice, která se získává nařezáváním kůry kmenů. Ty pak zaschnou a výrony mají tvar hrudek, zrn, které se nazývají „kadidlo“. Kadidlo je uvedeno v Bibli jako jeden ze tří darů, které přinesli Ježíši. Přinesli mu zlato, myrhu a kadidlo. A myrha a kadidlo jsou esenciální oleje. Dříve …

Kadidlo se získává ze stromu Kadidlovníku. Kadidlo je pryskyřice, která se získává nařezáváním kůry kmenů. Ty pak zaschnou a výrony mají tvar hrudek, zrn, které se nazývají „kadidlo“.

Kadidlo je uvedeno v Bibli jako jeden ze tří darů, které přinesli Ježíši. Přinesli mu zlato, myrhu a kadidlo. A myrha a kadidlo jsou esenciální oleje. Dříve bylo kadidlo ceněno více než zlato.

Celkově esenciální oleje byli výsadou králů. Avšak dnešní doba nám umožňuje, že je mohou používat téměř všichni lidé.

Pokud je esence Kadidla skutečně 100% stačí 1-2kapky a dějí se s naším organismem zázraky.

Já osobně jsem si na tento olej musela poměrně dlouho zvykat. Ovšem zkušenosti s tímto olejem mě neustále překvapovaly. Z toho mi vyplývalo, že já samotné Kadidlo zrovna teď nemám mít, ale manžel, kterému voní, ho potřebuje. Sama jsem přišla na to, že Kadidlo je jako velmi účinný pomocník ve všem možném a je naprosto dokonalé…  A sama je používám na určité neduhy.

 

100% esenciální olej Kadidla obsahuje seskviterpeny, který stimulují limbický systém mozku (centrum paměti a emocí), dále hypotalamus, šišinku a hypofýzu. Hypotalamus je hlavní žláza lidského těla, která produktuje mnoho životně důležitých hormonů, včetně hormonu štítné žlázy a růstových hormonů.Podle testů je Kadidlo protinádorová látka, která je schopná vypnout DNA nádorových buněk a opravit DNA do původního stavu.  Výzkumy prokázaly, že díky Kadidlu dokonce dorůstá i chrupavka a kost. Regeneruje ploténky a je protizánětlivý na revmatoidní artriditu a osteoporózu.

Kadidlo podporuje zdravou pokožký (vhodný při kožních problémech). Dokáže pomoci i při žaludečních potížích, vředech onemocnění zubů i dásní, špatné krvy, infekcích, duševních poruch i rakovinou.

Celkově je skvělý na nervový systém, meditaci, napětí a vyčerpání. Napomáhá koncentrovat, je vhodný na neklid, strach a zmatek.

Esenciální olej Kadidla je protinádorový a celkově stimuluje imunitu.

 

Různé způsoby použití 100% esenciální ho oleje Kadidla

 

1) Lepší nálada, koncentrace, napětí

Esence Kadidla je v tomto ohledu neuvěřitelně efektivní. Upravuje tlak, má protistresové účinky a potlačuje depresy a to bez negativních vedlejších účinků, které nesou antidepresiva a medikace. Stačí 1-2 kapičky na čelo a spánky.

 

2) Skvělé účinky na pokožku

Kadidlo pomáhá vyhlazovat stopy po jizvách, akné a další vady pokožky.  – Stačí aplikovat přímo na pokožku (případně naředěné s nosným olejem). Pomáhá se svěděním pokožky, zpevňuje nehty a pomáhá bojovat proti bakteriím a nečistotám. – aplikujte na problematická místa 1 kapku (příp. naředěné). Nebo je možné používat do koupele Kadidlo – pár kapek oleje smíchejte s trochou smetanky a takto smíchané dejte do vany s vodou.

 

3) Vyrovnání hormonální hladiny

Kadidlo redukuje nepříjemné stavy spojené s menstruací, menopauzy díky obsahu seskviterpenů.  Pomáhá uletiv při bolestech, pocitech na zvracení, únavě a výkyvech nálady včetně migrén. Dokáže regulovat produkci estrogenu a snižuje vznik cyst u žen před menopauzou.

 

4) Zlepšení imunity

Esenciální olej Kadidla obsahuje sloučeninu boswellova kyselina. Tato kyselina dokáže upravit imunitní systém. Studie dokázaly, že Kadidlo zlepšilo interakce T-buněk, podpořilo vznik protilátek a zmenšilo přecitlivělost. Díky používání kadidlového oleje dochází k lepšímu vstřebání živin ze stravy i vzduchu. – stačí dát 1kapičku na kůži (ideálně na lymfatické části), nebo pustit v difuzéru 3-5kapek.

5) Nachlazení a respirační problémy jsou pryč

Esenciální olej z Kadidla pomáhá ulevit od ucpaného nosu. Studie zjistili, že Kadidlo snižuje hled v nose a plicích. Navíc má protizánětlivé účinky a díky tomu uklidní dýchací cesty.Také pomáhá při bolestech hlavy a únavě, které jsou projevy nachlazení. Kadidlo je velkým pomocníkem pro lidi s alergií, astmatem nebo zánětem průdušek. – nakapejte olej do difuzéru na noc a dýchejte během spánku. Pro potřebu rychlé únavy, můžete dát 1-2kapky do nosného oleje a mazat hrudník nebo čelo a spánky (podle potřeby.

 

 6) Zdravá ústní dutina
Kadidlo má antiseptické účinky a díky tomu udržuje kadidlo zuby a ústa v dobrém stavu. Pomáhá při zánětech dásní, dutin, vředy nebo špatným dechu. – Stačí 1kapička a namažte dásna, nebo si můžete vyrobit ústní vodu s kadidlem.
paradontóza
7) Gynekologické a menstruační problémy jsou pryč
Esenciální olej z Kadidla dokáže upravovat produkci estrogenu, díky tomu může pomoci při menstruačních problémech, úpravě menstručního cyklu i bolestí u PMS jako jsou křeče, změny nálad nebo únava. Podle vědců může Kadidlo snížit vznik děložní cysty a nádoru. – Stačí 2kapky namazat na podbřišek, buď plné nebo v naředěné formě.
nespavost
8) Klidný spánek
Kadidlový olej je perfektním společníkem pro ty co nemohou usnout, protože rozptýlený olej z Kadidla působí jako sedativum (v difuzéru).  Navíc pomáhá se zbavit hmyzu, takže skvělé ho pustit na noc do difuzéru.
noční můry
9) Zlepšení zraku
Podle zkušeností z Kadidla stačilo aplikovat kadidlový olej na lícní kosti nebo nad obočí a již po několika měsících docházelo ke zlepšení zdraku. Samozřejmě ke zlepšení stavu nedojde přes noc. Cekový proces může trvat i několik měsíců.
nádory
 10) pomocník při rakovině

esenciální olej Kadidla má mnoho studií na nádory, rakovinu a jiné nemoci. I německá univerzita v Saarlanduu potvrdila, že Kadidlo obsahuje sloučeninu AKBA, která zabíjí rakovinové buňky, které dokonce se staly rezistentní vůči chemoterapii.

Podle imuniloga Mahmoud Suhaila má Kadidlo moc nad naším DNA kódem. Říká, že rakovina se bojeví pokud se poškodí DNA kód uvnitř buněčného jádra. Popsal, že Kadidlo má tzv. reset funkci a jakoby uměl bunce říci, jaký DNA kód by měla buňka mít. Popsal činnost Kadidla tak, že Kadidlo oddělí „mozek“ rakovinné buňky z „těla“ a uzavře toto jádro (tělo) a zastaví další reprodukci pokaženého DNA.

Přidávám nyní i zkušenosti, které popsal sám Dr. Mahmoud Suhaila, protože tohle, dle mého názoru, stojí za zmínku.  Já osobně, když jsem četla tyto příběhy, tak jsem žasla…

 1. případ byl žlázový nádor s primární lézí ve vzestupném tračníku, metastázový do jater a žlučovodu s několika ložisky metastází v pobřišnici, vodnatostí, lymfatickými uzlinami. Pro představu karcinoembryonální antigen byl 210 ng/ml. Normální rozsah je 5-10. Když je víc než 10, řekněme 10-20, je velmi pravděpodobné, že člověk má rakovinu. Když je větší než 20, dá se s jistotou říci, že rakovina metastázuje. Karcinoembryonální antigen klesl z 210 na 18 přesně za 16dní. Metastázových ložistek jsme se zbavili za méně než 21dní a hlavní nádor začal odumírat a zmenšovat se a zmizel během dalších 3-4týdnů.
 2. případ byl případ rakoviny prsu ve čtvrtém stádiu. Překvapivě hlavní nádor, který byl 9,5 na 12,5 na 11cm v levém prsu se během 5-8týdnů změnil pouze ve zhoubný vřed. Biopsie provedené v Ománu v Muscat Royal Hospital, v Oklahoma Medical Science University Kar-Ming Fungem, PhD patogen a ve třetí klinice v Salalahu v jižním Ománu prokázaly, že nádor už není živý a ve skutečnosti všechny biopsie byly negativní a prokázaly, že nádor není zhoubný poté, co pacient používal esenciální olej z kadidla.  Biopsie byly ze 6 částí a 6 míst z hlavního nádoru a prokázaly, že jsou negativní – tzn. žádné další zhoubné buňky. Metastáze začaly mizet od druhého týdne.  První metastázy zmizely z kostí, poté z jater, plic. Překvapivě metastázy zmizely jasně před hlavním nádorem. Hlavní nádor začal odumírat během metastatické léze, zmenšil se a zmizel.

Zjistili však nový fakt, že zatímco nádor odumírá, zvětšuje se, takže sledování stavu pacienta pouze obrazovým skenováním není dostatečné k posouzení stavu a pokroku u pacienta s použitím esenciálního oleje Kadidlo. Je důležité používat více diagnostických metod.

 

Možnosti použití 100% esenciálního oleje Kadidlo je nesčetné.

Dovolím si říci, že Kadidlo je jedním z nejvšestranějších olejů.

 

ZKUŠENOSTI

Zablokovaná krční páteře

První šokující zkušenost, která mě překvapila byla zkušenost Františka, který mi říkal, že po 1 kapičce se mu najednou polevila krční páteř již během pár minut. A to přitom tu krční páteř měl zablokovanou pár měsíců.

Já jsem měla podobnou, jen ne tak intenzivní. Měla jsem bolest krční páteře takový, že mě třeštila hlava, bolely zuby, uši. Nemohla jsem s krční páteří vůbec hnout. Měla jsem s sebou naředěné Kadidlo (s mandlovým olejem), cedr a olej 33. Namazala jsem se všemi třemi oleji, dala jsem si nákrčník (pro teplo na krk) a šla jsem spát. Druhý den ráno jsem mohla už fungovat. Už jsem mohla krkem hýbat do strany a hlava mě bolela, jen když jsem se podívala nahoru, jinak mě krk neomezoval.

Paradontóza

Paní měla pokročilé stádium paradontózy a to tak, že měla jít na doplnění kosti pod zuby. Začala mazat kadidlovým olejem a olejem z Hřebíčku a po měsíci byla na kontrole u zubaře a doktor jí povídá: “ jéé Vy už jste na tom doplnění kosti byla? Máte to hezké“ A přitom nikde na doplnění kosti nebyla. Stačilo měsíc olej z Kadidla a Hřebíčku.

Rýma a nachlazení

Moje zákaznice mi říkala zkušenost s Kadidlem na rýmu a kašel u syna. Když ráno viděla svého syna jak vypadá, věděla, že nachlazení je u něho v plném proudu. Stačilo dávat 2x denně 1kapičku Kadidla na čelo a spánky a pak do difuzéru na noc. a druhý den byla rýma a začínající kašel a nachlazení pryč. Sama se divila, jak je to možné, ale možné to je 🙂

Naražené žebro

Zkušenost s naraženým žebrem od Henryka M.: Éterické oleje Bewit mají neuvěřitelnou kvalitu. Naražené žebro přestalo bolet po 3x aplikaci himalájského Cedru a Kadidla na bolavé místo. Tato kombinace dokáže zázraky. Doporučuji všem.

Kvalitní spánek

od Henryka M.: Před spaním si rozetřu pár kapek himalajského Cedru na ruku jako nosič a do Cedru si kápnu pár kapek Kadidla.
Kombinace himalajského Cedru a Kadidla má neuvěřitelně silné pozitivní účinky na kvalitu mého spánku. Nejenom že spím celou noc hlubokým spánkem, nebudím se, mám neuvěřitelně krásné pozitivní sny, ale ráno se vzbudím vyspaný, plný energie a odpočatý.
Nikdy jsem nijak netrpěl problémy se spánkem. Ale rozdíl po použití Cedru a Kadidla před spaním je u mě naprosto fascinující. Spím celou noc hlubokým spánkem a zdají se mi nádherné sny jako nikdy doposud.
Není snad nic lepšího, než ve věku 40 let se ráno vzbudit dokonale odpočatý, spokojený z krásných snů a plný síly do dalšího dne.
Tímto bych chtěl předeslat, že i když ještě Kadidla a Cedru mám dost, jakmile bude v akci kouzelná středa Kadidlo a Cedr, kupuji 3+3 lahvičky olejičků pro sebe, protože ten pocit ráno po probuzení je k nezaplacení. A taky se po těchto dvou olejíčcích cítím mimořádně po zdravotní a duševní stránce skvěle.

 

 

Bylinky a správná strava jsou skvělými pomocníky pro naše zdraví a můžeme díky nim se zbavit zdravotních problémů, nebo si zdraví udržet a žít s energií a vitalitou.

“ Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz

Sdílejte tento článek ať co nejvíce lidí ví o možnosti přírodního léčení sebe sama… Děkuji za sdílení,  za komentáře nebo Like.

 

Esenciální oleje a bylinky pro štínou žlázu a hormony

Zhruba 15-20% žen trpí nějakou poruchou štítné žlázy. A trpí ji 4-5x více ženy než muži. Toto onemocnění je čím dál častější a hlavně se objevují více závažnější problémy. Je dokázán úzký vztah mezi činností štítné žlázy a otěhotněním a autoimunitou. Hormony výrazně ovlivňují celý náš organismus i naše zdraví a bylinky nám v tom …

Zhruba 15-20% žen trpí nějakou poruchou štítné žlázy. A trpí ji 4-5x více ženy než muži. Toto onemocnění je čím dál častější a hlavně se objevují více závažnější problémy. Je dokázán úzký vztah mezi činností štítné žlázy a otěhotněním a autoimunitou. Hormony výrazně ovlivňují celý náš organismus i naše zdraví a bylinky nám v tom skvěle pomohou.

Setkávám se někdy s názory, že štítnou žlázu a tím i hormony není možné uzdravit bylinkami. Mám kolem sebe ženy, které měly menší i ohromné problémy se štítnou žlázou a vždy jim bylinky pomohly. Ano někdy to trvalo déle, někdy stačili 3měsíce. Rychlost výsledků je individuální podle daného problému a daného člověka.

Každý to máme jinak, protože každý jsme za život prožili a jedli něco jiného.

Máte problémy se štítnou žlázou?

Myslíte si, že hormony nelze ovlivnit bylinkami?

Opak je pravdou…

Poruchy štítné žlázy mohou způsobovat také:

 • poruchy menstruačního cyklu až anovulaci
 • poruchy plodnosti
 • opakované potrácení
 • alergie a astma
 • kožní problémy
 • časté nachlazení
 • křečové žíly, hemeroidy, modřiny

Navíc současný styl života většinou ženám způsobuje celkovou hormonální nerovnováhu. Hladina estrogenu je výrazně ovlivněna různými znečišťujícími látky jako jsou pesticidy, hormony ve vodě, plast a chlor v hygienických potřebách (vložky, tampony atd.), chronický stres, nezdravá strava, nezdravé prostředí, žádná radost ze života…

Štítná žláza je „ochranným štítem“ našeho organismu. Zasahuje do všech procesů v lidském těle. Produkuje hormony, které ovlivňují metabolismus cukrů, tuků, bílkovin, vývoj, růst, ale i centrální nervový i srdečně-cévní systém, kostní i svalovou hmotu, podílí se na tvorbě tepla, má vliv na hospodaření organismu s vodou a solí.

Příznaky hormonální nerovnováhy:

úbytek nebo naopak velký nárůst hmotnosti
nechuť k jídlu nebo naopak obrovská chuť k jídlu
nadměrné pocení
problémy se spánkem
neustálá únava a svalová slabost
nízká hladina cukru v krvi
nízký krevní tlak
bolest kloubů
deprese
ztráta chuti k sexu
velká citlivost prsů

Jaké bylinky a esenciální oleje Vám mohou pomoci se štítnou žlázou a hormony?

Které esenciální oleje Vás dostanou do rovnováhy?

ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ

Pro mě osobně je 100% esenciální olej  Šalvěje jeden z nejdůležitějších na hormonální systém. Umí vyrovnávat hladinu hormonů

Obsahuje sclareol, který patří mezy fytohormony což jsou látky rostlinného původu, které mají podobnou strukturu jako lidské hormony.

 • potlačuje předmenstruační napětí a menstruační bolesti
 • premenstruační syndrom a problémy v klimakteriu
 • používá se na svalovou ztuhlost a křeče
 • pomáhá při duševní únavě a nervové slabosti, uvolňuje napětí
 • používá se na unavené a bolavé nohy, bolesti hlavy a migrénu

Doporučuji mazat na krk a zápěstí nebo přidat pár kapek do koupele. Při mýchání oleje do koupele je vhodné nejdříve smíchat esenciální olej s trochou smetany. Olej se spojí s tukem smetany a lépe se tak rozprostře ve vodě a nezůstává na hladině.

MYRTA

Esenciální olej z Myrty stimuluje funkci štítné žlázy, dává ji do rovnováhy a tím účinně působí na sníženou funkci štítné žlázy nebo nerovnováhy pohlavních hormonů.

 • má antiseptické a antikatarální a hojivé účinky
 • pomáhá při vaginálních výtocích
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá na ischemickou chorobu srdeční
 • má protiplísňové a protizánětlivé účinky (záněty úst, dásní, afty, krku, poševní sliznice, zánět hrtanu, ztráta hlasu…)
 • zklidňuje nervový systém

Doporučuji si natřít 1-2 kapky na hlavní body štítné žlázy – krk, na chodidle a pod velkým palcem na noze.

jiohjk

LEVANDULE

 • má protikřečové a analgetické účinky, tiší záněty
 • pomáhá při menstruačních potížích
 • uvolňuje nervové napětí a navozuje pocit klidu a vyrovnanosti

 Levandule

Jelikož štítná žláza je autoimunitní onemocnění, je potřeba dát do rovnováhy také naší hloubkovou imunitu. A naše imunita je z 80-90% ve střevech. A na pročištění střev je skvělá směs 100% esenciálních olejů české firmy Bewit a to COLDET

Co pro nás může COLDET udělat?

 • pročistí střevo od základů
 • posílí tím plíce a tlusté střevo
 • upraví vylučování a trávení
 • může dojít i ke snížení chuti na sladké a jiné potraviny
 • posílení hloubkové imunity
 • může dojít i k hubnutí (pokud to tělo potřebuje), protože při správné funkci zažívání a vylučování tělo získalo přirozené vylučování z těla škodlivin a zrychlí se i tak metabolismus (ideálně ve spojení s MIRACLE-který je na odkyselení a posílení organismu)
 • posiluje plíce – protože střeva i plíce jsou párovými orgány
 • tím, že posiluje plíce může vést i k odstranění potíží jako jsou bronchytidy, plicní onemocnění apod..
 • ve spojení s MIRACLE mohou odstranit alergie, ekzémy, kožní problémy apod… (toto je spíše na konzultaci – napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz)
 • ve střevech sídlí dobrá nálada, takže když jsou pročištěná střeva budete mít i lepší náladu a energii…

EMULIPS SLIM DRINK

Takové bylinné produkty jako je Emulips Drink nebo i es.olej Cedru mám ráda. Jak já říkám, za málo peněz hodně věcí udělá a vydrží dlouho.

 • pomáhá odvádět z těla metabolity a škodliviny
 • obsahuje chaluhu bublinatou (mořská řada), která je významným zdrojem jódu, vitamínů a minerálů. Tato řasa upravuje funkci a činnost štítné žlázy.
 • podporují funkci ledvin a jater
 • čistí tělo i od těžkých kovů

Doporučuji si dělat každé ráno (klidně i vícekrát denně) z Drinku čaj nebo se dá používat i jako koření do polévek, salátů, omáček atd…

Síla bylinek a přírody je mocná i na štítnou žlázu i hormony

To dokazují zkušenosti:

Moje kamarádka Gábina měla dlouhá léta problémy se štítnou žlázou, hodně přibrala a celkově zdravotní stav se jí zhoršoval. Začala používat bylinky a už po 3měsících se jí štítná žláza upravila. Vysadila léky a při příští návštěvě za 3měsíce výsledky byli v pořádku. Nyní je šťastná, že nemusí brát žádné léky a to vše díky bylinkám.

Jsem v 2. trimestru těhotenství a nemusím brát léky na sníženou funkci štítné žlázy!!! Na začátku roku jsem byla na běžné prohlídce štítné žlázy. Lékaři jsem se přiznala, že od května minulého roku neužívám léky, ale místo nich výrobky OKG ( Emulips, Emulips Slim Drink a Alfu). Když se podíval na výsledky krevních testů, řekl mi, že proti tomu nic nemá. Hodnoty štítné žlázy jsou v normě, takže není potřeba užívat léky. Předtím jsem užívala 50 – 100mg Letroxu 12 let v kuse. A nyní, již podruhé v tomto roce jsem musela kvůli těhotenství na kontrolu. A opět výsledky jsou skvělé, pan doktor se tvářil spokojeně a další kontrola proběhne až po šestinedělí. Jsem v 2. trimestru těhotenství, které probíhá bezproblémově a nemusím užívat žádné léky. A za to jsem velmi vděčná výrobkům OKG. VELKÉ DÍKY, že je máme. Veronika P., Zátiší

Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz