KADIDLO jeden velký zázrak

Kadidlo se získává ze stromu Kadidlovníku. Kadidlo je pryskyřice, která se získává nařezáváním kůry kmenů. Ty pak zaschnou a výrony mají tvar hrudek, zrn, které se nazývají „kadidlo“. Kadidlo je uvedeno v Bibli jako jeden ze tří darů, které přinesli Ježíši. Přinesli mu zlato, myrhu a kadidlo. A myrha a kadidlo jsou esenciální oleje. Dříve …

Kadidlo se získává ze stromu Kadidlovníku. Kadidlo je pryskyřice, která se získává nařezáváním kůry kmenů. Ty pak zaschnou a výrony mají tvar hrudek, zrn, které se nazývají „kadidlo“.

Kadidlo je uvedeno v Bibli jako jeden ze tří darů, které přinesli Ježíši. Přinesli mu zlato, myrhu a kadidlo. A myrha a kadidlo jsou esenciální oleje. Dříve bylo kadidlo ceněno více než zlato.

Celkově esenciální oleje byli výsadou králů. Avšak dnešní doba nám umožňuje, že je mohou používat téměř všichni lidé.

Pokud je esence Kadidla skutečně 100% stačí 1-2kapky a dějí se s naším organismem zázraky.

Já osobně jsem si na tento olej musela poměrně dlouho zvykat. Ovšem zkušenosti s tímto olejem mě neustále překvapovaly. Z toho mi vyplývalo, že já samotné Kadidlo zrovna teď nemám mít, ale manžel, kterému voní, ho potřebuje. Sama jsem přišla na to, že Kadidlo je jako velmi účinný pomocník ve všem možném a je naprosto dokonalé…  A sama je používám na určité neduhy.

 

100% esenciální olej Kadidla obsahuje seskviterpeny, který stimulují limbický systém mozku (centrum paměti a emocí), dále hypotalamus, šišinku a hypofýzu. Hypotalamus je hlavní žláza lidského těla, která produktuje mnoho životně důležitých hormonů, včetně hormonu štítné žlázy a růstových hormonů.Podle testů je Kadidlo protinádorová látka, která je schopná vypnout DNA nádorových buněk a opravit DNA do původního stavu.  Výzkumy prokázaly, že díky Kadidlu dokonce dorůstá i chrupavka a kost. Regeneruje ploténky a je protizánětlivý na revmatoidní artriditu a osteoporózu.

Kadidlo podporuje zdravou pokožký (vhodný při kožních problémech). Dokáže pomoci i při žaludečních potížích, vředech onemocnění zubů i dásní, špatné krvy, infekcích, duševních poruch i rakovinou.

Celkově je skvělý na nervový systém, meditaci, napětí a vyčerpání. Napomáhá koncentrovat, je vhodný na neklid, strach a zmatek.

Esenciální olej Kadidla je protinádorový a celkově stimuluje imunitu.

 

Různé způsoby použití 100% esenciální ho oleje Kadidla

 

1) Lepší nálada, koncentrace, napětí

Esence Kadidla je v tomto ohledu neuvěřitelně efektivní. Upravuje tlak, má protistresové účinky a potlačuje depresy a to bez negativních vedlejších účinků, které nesou antidepresiva a medikace. Stačí 1-2 kapičky na čelo a spánky.

 

2) Skvělé účinky na pokožku

Kadidlo pomáhá vyhlazovat stopy po jizvách, akné a další vady pokožky.  – Stačí aplikovat přímo na pokožku (případně naředěné s nosným olejem). Pomáhá se svěděním pokožky, zpevňuje nehty a pomáhá bojovat proti bakteriím a nečistotám. – aplikujte na problematická místa 1 kapku (příp. naředěné). Nebo je možné používat do koupele Kadidlo – pár kapek oleje smíchejte s trochou smetanky a takto smíchané dejte do vany s vodou.

 

3) Vyrovnání hormonální hladiny

Kadidlo redukuje nepříjemné stavy spojené s menstruací, menopauzy díky obsahu seskviterpenů.  Pomáhá uletiv při bolestech, pocitech na zvracení, únavě a výkyvech nálady včetně migrén. Dokáže regulovat produkci estrogenu a snižuje vznik cyst u žen před menopauzou.

 

4) Zlepšení imunity

Esenciální olej Kadidla obsahuje sloučeninu boswellova kyselina. Tato kyselina dokáže upravit imunitní systém. Studie dokázaly, že Kadidlo zlepšilo interakce T-buněk, podpořilo vznik protilátek a zmenšilo přecitlivělost. Díky používání kadidlového oleje dochází k lepšímu vstřebání živin ze stravy i vzduchu. – stačí dát 1kapičku na kůži (ideálně na lymfatické části), nebo pustit v difuzéru 3-5kapek.

5) Nachlazení a respirační problémy jsou pryč

Esenciální olej z Kadidla pomáhá ulevit od ucpaného nosu. Studie zjistili, že Kadidlo snižuje hled v nose a plicích. Navíc má protizánětlivé účinky a díky tomu uklidní dýchací cesty.Také pomáhá při bolestech hlavy a únavě, které jsou projevy nachlazení. Kadidlo je velkým pomocníkem pro lidi s alergií, astmatem nebo zánětem průdušek. – nakapejte olej do difuzéru na noc a dýchejte během spánku. Pro potřebu rychlé únavy, můžete dát 1-2kapky do nosného oleje a mazat hrudník nebo čelo a spánky (podle potřeby.

 

 6) Zdravá ústní dutina
Kadidlo má antiseptické účinky a díky tomu udržuje kadidlo zuby a ústa v dobrém stavu. Pomáhá při zánětech dásní, dutin, vředy nebo špatným dechu. – Stačí 1kapička a namažte dásna, nebo si můžete vyrobit ústní vodu s kadidlem.
paradontóza
7) Gynekologické a menstruační problémy jsou pryč
Esenciální olej z Kadidla dokáže upravovat produkci estrogenu, díky tomu může pomoci při menstruačních problémech, úpravě menstručního cyklu i bolestí u PMS jako jsou křeče, změny nálad nebo únava. Podle vědců může Kadidlo snížit vznik děložní cysty a nádoru. – Stačí 2kapky namazat na podbřišek, buď plné nebo v naředěné formě.
nespavost
8) Klidný spánek
Kadidlový olej je perfektním společníkem pro ty co nemohou usnout, protože rozptýlený olej z Kadidla působí jako sedativum (v difuzéru).  Navíc pomáhá se zbavit hmyzu, takže skvělé ho pustit na noc do difuzéru.
noční můry
9) Zlepšení zraku
Podle zkušeností z Kadidla stačilo aplikovat kadidlový olej na lícní kosti nebo nad obočí a již po několika měsících docházelo ke zlepšení zdraku. Samozřejmě ke zlepšení stavu nedojde přes noc. Cekový proces může trvat i několik měsíců.
nádory
 10) pomocník při rakovině

esenciální olej Kadidla má mnoho studií na nádory, rakovinu a jiné nemoci. I německá univerzita v Saarlanduu potvrdila, že Kadidlo obsahuje sloučeninu AKBA, která zabíjí rakovinové buňky, které dokonce se staly rezistentní vůči chemoterapii.

Podle imuniloga Mahmoud Suhaila má Kadidlo moc nad naším DNA kódem. Říká, že rakovina se bojeví pokud se poškodí DNA kód uvnitř buněčného jádra. Popsal, že Kadidlo má tzv. reset funkci a jakoby uměl bunce říci, jaký DNA kód by měla buňka mít. Popsal činnost Kadidla tak, že Kadidlo oddělí „mozek“ rakovinné buňky z „těla“ a uzavře toto jádro (tělo) a zastaví další reprodukci pokaženého DNA.

Přidávám nyní i zkušenosti, které popsal sám Dr. Mahmoud Suhaila, protože tohle, dle mého názoru, stojí za zmínku.  Já osobně, když jsem četla tyto příběhy, tak jsem žasla…

 1. případ byl žlázový nádor s primární lézí ve vzestupném tračníku, metastázový do jater a žlučovodu s několika ložisky metastází v pobřišnici, vodnatostí, lymfatickými uzlinami. Pro představu karcinoembryonální antigen byl 210 ng/ml. Normální rozsah je 5-10. Když je víc než 10, řekněme 10-20, je velmi pravděpodobné, že člověk má rakovinu. Když je větší než 20, dá se s jistotou říci, že rakovina metastázuje. Karcinoembryonální antigen klesl z 210 na 18 přesně za 16dní. Metastázových ložistek jsme se zbavili za méně než 21dní a hlavní nádor začal odumírat a zmenšovat se a zmizel během dalších 3-4týdnů.
 2. případ byl případ rakoviny prsu ve čtvrtém stádiu. Překvapivě hlavní nádor, který byl 9,5 na 12,5 na 11cm v levém prsu se během 5-8týdnů změnil pouze ve zhoubný vřed. Biopsie provedené v Ománu v Muscat Royal Hospital, v Oklahoma Medical Science University Kar-Ming Fungem, PhD patogen a ve třetí klinice v Salalahu v jižním Ománu prokázaly, že nádor už není živý a ve skutečnosti všechny biopsie byly negativní a prokázaly, že nádor není zhoubný poté, co pacient používal esenciální olej z kadidla.  Biopsie byly ze 6 částí a 6 míst z hlavního nádoru a prokázaly, že jsou negativní – tzn. žádné další zhoubné buňky. Metastáze začaly mizet od druhého týdne.  První metastázy zmizely z kostí, poté z jater, plic. Překvapivě metastázy zmizely jasně před hlavním nádorem. Hlavní nádor začal odumírat během metastatické léze, zmenšil se a zmizel.

Zjistili však nový fakt, že zatímco nádor odumírá, zvětšuje se, takže sledování stavu pacienta pouze obrazovým skenováním není dostatečné k posouzení stavu a pokroku u pacienta s použitím esenciálního oleje Kadidlo. Je důležité používat více diagnostických metod.

 

Možnosti použití 100% esenciálního oleje Kadidlo je nesčetné.

Dovolím si říci, že Kadidlo je jedním z nejvšestranějších olejů.

 

ZKUŠENOSTI

Zablokovaná krční páteře

První šokující zkušenost, která mě překvapila byla zkušenost Františka, který mi říkal, že po 1 kapičce se mu najednou polevila krční páteř již během pár minut. A to přitom tu krční páteř měl zablokovanou pár měsíců.

Já jsem měla podobnou, jen ne tak intenzivní. Měla jsem bolest krční páteře takový, že mě třeštila hlava, bolely zuby, uši. Nemohla jsem s krční páteří vůbec hnout. Měla jsem s sebou naředěné Kadidlo (s mandlovým olejem), cedr a olej 33. Namazala jsem se všemi třemi oleji, dala jsem si nákrčník (pro teplo na krk) a šla jsem spát. Druhý den ráno jsem mohla už fungovat. Už jsem mohla krkem hýbat do strany a hlava mě bolela, jen když jsem se podívala nahoru, jinak mě krk neomezoval.

Paradontóza

Paní měla pokročilé stádium paradontózy a to tak, že měla jít na doplnění kosti pod zuby. Začala mazat kadidlovým olejem a olejem z Hřebíčku a po měsíci byla na kontrole u zubaře a doktor jí povídá: “ jéé Vy už jste na tom doplnění kosti byla? Máte to hezké“ A přitom nikde na doplnění kosti nebyla. Stačilo měsíc olej z Kadidla a Hřebíčku.

Rýma a nachlazení

Moje zákaznice mi říkala zkušenost s Kadidlem na rýmu a kašel u syna. Když ráno viděla svého syna jak vypadá, věděla, že nachlazení je u něho v plném proudu. Stačilo dávat 2x denně 1kapičku Kadidla na čelo a spánky a pak do difuzéru na noc. a druhý den byla rýma a začínající kašel a nachlazení pryč. Sama se divila, jak je to možné, ale možné to je 🙂

Naražené žebro

Zkušenost s naraženým žebrem od Henryka M.: Éterické oleje Bewit mají neuvěřitelnou kvalitu. Naražené žebro přestalo bolet po 3x aplikaci himalájského Cedru a Kadidla na bolavé místo. Tato kombinace dokáže zázraky. Doporučuji všem.

Kvalitní spánek

od Henryka M.: Před spaním si rozetřu pár kapek himalajského Cedru na ruku jako nosič a do Cedru si kápnu pár kapek Kadidla.
Kombinace himalajského Cedru a Kadidla má neuvěřitelně silné pozitivní účinky na kvalitu mého spánku. Nejenom že spím celou noc hlubokým spánkem, nebudím se, mám neuvěřitelně krásné pozitivní sny, ale ráno se vzbudím vyspaný, plný energie a odpočatý.
Nikdy jsem nijak netrpěl problémy se spánkem. Ale rozdíl po použití Cedru a Kadidla před spaním je u mě naprosto fascinující. Spím celou noc hlubokým spánkem a zdají se mi nádherné sny jako nikdy doposud.
Není snad nic lepšího, než ve věku 40 let se ráno vzbudit dokonale odpočatý, spokojený z krásných snů a plný síly do dalšího dne.
Tímto bych chtěl předeslat, že i když ještě Kadidla a Cedru mám dost, jakmile bude v akci kouzelná středa Kadidlo a Cedr, kupuji 3+3 lahvičky olejičků pro sebe, protože ten pocit ráno po probuzení je k nezaplacení. A taky se po těchto dvou olejíčcích cítím mimořádně po zdravotní a duševní stránce skvěle.

 

 

Bylinky a správná strava jsou skvělými pomocníky pro naše zdraví a můžeme díky nim se zbavit zdravotních problémů, nebo si zdraví udržet a žít s energií a vitalitou.

“ Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz

Sdílejte tento článek ať co nejvíce lidí ví o možnosti přírodního léčení sebe sama… Děkuji za sdílení,  za komentáře nebo Like.

 

Jak jsme zvládli ekzém a potravinové alergie

Mojí velkou zkouškou trpělivosti a vytrvalosti byl ATOPICKÝ EKZÉM u mé mladší dceři DOMINIČKY, který se jí objevil po 1.očkování. Nejdříve jsem si říkala, jak to v pohodě zvládneme, když jsme začali v podstatě hned… ALE…s každým dalším očkováním se ekzém zhoršoval. (Bohužel tehdy jsem ještě věřila lékařce, že ví co očkování dělá a věřila, že očkování je …

Mojí velkou zkouškou trpělivosti a vytrvalosti byl ATOPICKÝ EKZÉM u mé mladší dceři DOMINIČKY, který se jí objevil po 1.očkování.

Nejdříve jsem si říkala, jak to v pohodě zvládneme, když jsme začali v podstatě hned… ALE…s každým dalším očkováním se ekzém zhoršoval. (Bohužel tehdy jsem ještě věřila lékařce, že ví co očkování dělá a věřila, že očkování je dobré pro její dlouhodobou imunitu. Avšak dnes už vím, že odpovědnost na našem zdraví je jen a jen na nás a my jsme ty co máme říct dost, že nejsme ovce…. a také jsem už pak řekla dost očkování…)

Ve finále měla ekzém skoro všude – celý obličej, ruce, nohy, část hrudníku a zad.  Ještě k tomu všemu se nám začaly objevovat i potravinové alergie. Vždy jsem se děsila s každou další novou potravinou co bude… Dokonce jsem ji jeden měsíc dávala jen kašičky z mrkve, brambor a masa + večer rýžovou kaši. Teď si říkám, jaký to byl chudák, že mě už by to nechutnalo :-), ale ona byla skvělá a hlavně k něčemu to bylo. Díky tomu jsme zkoušeli jednotlivé potraviny pomalinku a já věděla, na kterou opravdu zareaguje a kterou ne. Navíc jsme dali tělíčku a bylinkám možnost se pročistit a mít dobrý základ k tomu, abychom mohly další potraviny zařazovat. Lepek, jahody, maliny, mléko jsme nechali úplně na konec…

Používali jsme postupně výrobky OKG, ke konci i esenciální oleje + babské rady… A postupně jsem si přicházela na vlastní kůži a kůži mé dcery, co vlastně léčba ekzému obnáší nejen teoreticky, podle TČM, ale i prakticky…

 

Nedávno jsem u mě měla na konzultaci lidi, kteří byli u jednoho léčitele, který jim dříve pomohl, teď to zkusili znovu, ale bohužel po více jak půl roce přišli ke mně a já se dozvěděla, že bylinky doporučil skvělé, ale neporadil jim základní věci pro život, které je potřeba upravit, aby se kůže zbytečně nezatěžovala a nedráždila…

Zjistila jsem totiž, že nejde u ekzému jen o bylinky, ale i mnoho dalších faktorů… A i proto dělám konzultace (osobní, po telefonu či skype)

Domča-ekzém před a po

Věřte mi, že léčba ekzému u dcery byla pro mě zkouška víry, trpělivosti a vytrvalosti, protože to bylo jako na houpačce a já si už kolikrát říkala, jestli mi to za to stojí… Okolí i rodina (kromě manžela 🙂 ) byla proti mně, že mám jít na kožní, ale když jsem si uvědomila, co s lidským zdravím dělají kortikoidy (viz článek, proč jsem odmítla kortikoidy a proč na ekzém nepomáhají), tak jsem se do toho znovu opřela a šla do společného boje. A naše trpělivost a vytrvalost nám byla odměnou. VYHRÁLI JSME NAD EKZÉMEM I ALERGIEMI!!!DSCF4518

A na co jsem se hlavně zaměřila u léčby ekzému dcery?

 • na čištění střev
 • dodání vápníku, ale bez mléčných výrobků!
 • vyrovnání PH organismu
 • posílení imunity a vnitřních orgánů

Užívali jsme na začátku pro čištění střev OKG Factor Base a OK Omega + (tou jsme i mazali ekzém), ovšem pak jsem zjistila, že levnější varianta a přitom velmi účinná je speciální směs 100% es.olejů COLDET, který také pročistí střeva dokonale za prvotně stejnou cenu, ale vydrží mnohem déle… (ekonomka ve mě se nezapře 🙂 ), takže ve finále vyjde cenově levněji…

A PH organismu? Nejdříve jsme používali OK BETA +nejen na vyrovnání PH, ale také na dodání nejpřirozenějšího vápníku do těla, který tělo s ekzémem potřebuje také dodávat… Nyní na vyrovnání PH organismu doporučuji, protože vyjde cenově levněji směs 100% es.olejů MIRACLE.

Ovšem zde je na zvážení, co od toho očekáváte… (a zde už je individuální přístup i podle TČM) Pokud jen vyrovnání PH, doporučuji MIRACLE – vyjde na 1-2Kč denně investice a olej se sám obětuje, abyste měli vyrovnané PH a tělo se mohlo mít vše co potřebuje pro svoji pravidelnou a samouzdravovací činnost (olej Vám může pomoci i se soustředěním na učení).  Pokud si ovšem chcete zároveň dodávat vápník, chondroitin, glukosamin (i na klouby), tak doporučuji OK BETA+

+ jsem ji dávala i přírodní vitamíny Factor Base KIDS na posílení imunity a také na to, aby tělo se nejen čistilo, ale dodávalo potřebné vitamíny a minerály, které tělo potřebuje vždy… nejen když je ekzém…

Ke konci jsme použili i velký kalibr a to i na parazity – Factor Base DETOX – který nejdříve způsobil na týden hrozné zhoršení (dokonce i byla taková oteklá, akorát to jsem zjistila až pak na fotkách…)  na pak najednou vše ustupovalo. Je pravda, že Detox je skvělý na velkou detoxikaci a to i od parazitů… Ovšem u ekzému ho doporučuji až po určitém pročištění bylinek, protože bez prvotního pročištění může dojít k velkému návratu a abnormálním zhoršení (i v důsledku špatného pitného režimu), který ne každý člověk vydrží…

WP_20160819_15_00_14_Pro

 

Trvalo to rok, chvilku lepší, chvilku šílené, ale co pro mě bylo skvělé, že díky výrobkům a bylinkám si ekzém neškrábala a pořád byla a je naším „smíškem“

 

Dnes je Dominičce 3,5roku a je krásně čistá, bez alergií a já už vím, že ji mohu dát i tu jahodu, po které se osypala úplně celá. Už nemám strach, imunita se jí zvýšila na tolik, že už i tu rýmu když dostane, tak ji zvládneme za 2-3dny (předtím 2-3týdny). ZDRAVÉ DÍTĚ je pro mě ODMĚNA za trpělivost a vytrvalost…

 

 

Když se mě budete chtít na něco zeptat, nebo si objednat konzultaci, napište mi:

radka@prokvalitnizivot.cz (tel. 725 521 518)

Mohu Vám i poradit, jak získat 100% esenciální oleje terapeutické kvality s doživotní slevou 15 nebo 30% a bylinné doplňky stravy se slevou 40%

Aneb jak říká jedna známá lékařka

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života naplno….

Molekula NO může zachránit život!

Náprava poškození způsobeného kardiovaskulárním onemocněním bez rizikového a často neúčinného chirurgického zákroku byla dlouho považována za nemožnou. Dr. Luis J. Ignarro získal Nobelovu cenu za to, že dokázal, jak zastaralé je toto uvažování. Nyní víme, že je možné zvrátit kardiovaskulární poškození pomocí „zázračného léku“, oxidu dusnatého, který si tělo samo vyrábí. Oxid dusnatý je účinná …

Náprava poškození způsobeného kardiovaskulárním onemocněním bez rizikového a často neúčinného chirurgického zákroku byla dlouho považována za nemožnou.

nobelova cena NODr. Luis J. Ignarro získal Nobelovu cenu za to, že dokázal, jak zastaralé je toto uvažování. Nyní víme, že je možné zvrátit kardiovaskulární poškození pomocí „zázračného léku“, oxidu dusnatého, který si tělo samo vyrábí.

Oxid dusnatý je účinná signální molekula, která se vyskytuje v kardiovaskulárním a nervovém systému i v celém těle. NO proniká membránami a vysílá konkrétní zprávy nebo biologické signály, které regulují buněčnou činnost a dávají tělu příkazy k vykonání určité funkce. NO ovlivňuje funkci skutečně všech tělesných orgánů, včetně plic, jater, ledvin, žaludku, genitálií a samozřejmě srdce. 

K mnoha životně důležitým úkolům, které NO vykonává, patří jeho role vazodilatátoru, což znamená, že pomáhá regulovat průtok krve do každé části těla. NO uvolňuje a rozšiřuje cévy, aby krev mohla účinně zásobovat srdce. NO rovněž zabraňuje tvorbě krevních sraženin, které jsou původci mozkové mrtvice a srdečního infarktu, a reguluje krevní tlak.

K dalším klíčovým rolím NO patří jeho působení na zpomalování tvorby aterosklerotických plátů v cévách. Jistě si vzpomínáte, že pláty se tvoří usazováním cholesterolu v koronárních tepnách a mohou zúžit nebo dokonce zablokovat tepny a tím omezit zásobování srdce krví.

Výzkum Dr. Ignarra dává jasně na srozuměnou, že využitím schopnosti oxidu dusnatého potlačovat tvorbu aterosklerotických plátů, může léčba NO pomáhat snižovat cholesterol součinností s běžně předepisovanými statiny, jako jsou Lipitor a Mecavor. Je logické, že léčba NO v kombinaci se statiny je nejen bezpečná, ale také zvyšuje účinky těchto léků, protože jeden z významných mechanismů těchto léků je zvyšování a udržování produkce NO. Funguje stejně, ale přirozeným způsobem.

Imunitní systém využívá NO k ničení infekčních bakterií, virů a parazitů a dokonce omezuje bujení určitých typů rakovinných buněk. U osob s mírným až těžkým diabetem může oxid dusnatý zabránit řadě běžných, ale závažných komplikací týkajících se především poruchy krevního toku. NO má také zásadní význam pro fungování paměti, protože mozek ho využívá k ukládání a vybavování dlouhodobých vzpomínek i k přenosu informací. V současné době se zabilustrační foto-tlak, cukrovkaýváme významnou úlohou, kterou NO zřejmě hraje v prevenciAlzheimerovy choroby.

Předmětem výzkumu je nyní schopnost NO snižovat otoky a potíže při artritidě, kterou má díky svým protizánětlivým účinkům. NO také brání rozvoji žaludečních vředů tím, že zajišťuje normální prokrvování sliznice trávicího ústrojí. Jako neurotransmiter zvyšuje prokrvování genitálií a je proto důležitý pro zajištění normální sexuální funkce. Mé objevy v této oblasti vedly k vývoji léku Viagra. NO je silný antioxidant, který inaktivuje „volné kyslíkové radikály“ v těle, podílející se na vzniku čtyř hlavních smrtelných chorob v Americe: rakoviny, cukrovky, srdečního onemocnění a mozkové mrtvice.

Zdá se, že využití oxidu dusnatého v těle má nekonečné možnosti. S rostoucím zájmem vědců stále stoupá počet případů, kdy tato jedinečná molekula hraje zásadní roli.

Výše uvedené je úryvek z knížky „Program Ano NO“, který napsal sám Dr. Ignarro, protože a nechtěl, aby Farmaceutickým firmám se bohužel moc nehodí to, co vlastně zjistil. Protože by přišli o velký zisk z léků na cholesterol, vysoký tlak, cukrovku, rakovinu atd. atd. A přitom je to tak jednoduché.

Nejběžstatistika civilizačních chorobnější civilizační nemoce:

 • Kardiovaskulární choroby
 • Rakovina
 • Deprese – jsou dopadem všeho dohromady
 • cukrovka

Kdyby zmizeli kardiovaskulární příčiny smrti, tak by se v průměru prodloužil život o 7let!

Česká firma OKG jako jediná vzala tento unikátní objev a vyrobila unikátní potravinový doplněk, který nám pomáhá tvořit Oxid dusnatý. Jmenuje se FACTOR BASE NO A tím umožňuje lidem, aby si nejen prodloužili život, ale hlavně si ho zkvalitnili.

Zítra napíšu více o studii Dr. Ignarra a celkově o Factor Base NO.  Můžete si ho prohlédnout zde

ZKUŠENOSTIFB NO okraje FB NO zatím jsou:

 • Moje mamka má dlouhé roky problémy s křečovými žilami, hrozně ji otékaly nohy hlavně v létě a při námaze, a měla hrozné křeče v nohách. Po prvním použití FB NO měla úlevu od křečí v nohách a hodně si libovala, že konečně první léto byla bez bolesti a otoků nohou. Proto si také hned ode mě vzala další balení FB NO hned jak přišel na trh

ikona-koupit - vlastní

 • Zdenka S.: Musím se s Vámi podělit o moji nejnovější zkušenost s Factor Base NO. Brala jsem ji včera po druhé na noc…..dnes ráno k mému velkému údivu opět začínám cítím nohu, kterou jsem měla 4 roky mrtvou po uskřípnutí nervu od bederní páteře – bylo to velmi nepříjemné, omezující – nohu začínám cítit – je to zázrak a děkuji , že máme tak skvělé produkty, děkuji za Factor Base NO
 • Lenka Z.: NOVÝ VÝROBEK Factor Base NO – PROSTĚ ZÁZRAK!
  Dneska mi volala kamarádka paní Lenka V. – Crohnova choroba. „Beru to dva dny, tak ti hned volám. Přestalo mě bolet to koleno i výron v kotníku už nebolí tak příšerně. Spím celou noc a bez léků, taky mě okamžitě přestal bolest žaludek a včera jsem dokonce snědla bramborový salát s majonézou a všechno je OK. Chodím krásně na záchod bez bolestí a už jen jednou denně“ Je to OPRAVDU ZÁZRAK!!!
 • Hlava přestala hned bolet. Zkušenost s novým výrobkem OK Factor Base NO – švagrovou Alenku F., dva dny jí trápila bolest hlavy, užívala si Brufen. Včera opět bolestí, jelikož si brala ode mně FB NO, tak si ho večer namíchla a bolest přešla. Dneska mi volala : „Hlava mě přestala bolet po tom Tvém zázraku“ Jana N. Karviná
 • FactorBasi NO jsem dal vyzkoušet svému kamarádovi, kterému hrozila amputace nohy. Je silný cukrovkář. Už po dvou týdnech užívání doktor zkonstatoval, že amputace není nutná !!! noha se začala opět prokrvovat… FB NO má neuvěřitelně rychlé účinky a mému kamarádovi zachránil tento výrobek nohu…velké díky. Ing. Karel Rezek
 • Tchýně má bechtěreva v posledním stádiu a silnou cukrovku, zvýšený tlak. Tvořili se jí často záněty po celém těle. Po užívání FB NO se jí snížila cukrovka a hlavně se jí netvořili záněty a cítila se vitálnější, navíc šla na testy s cukrovkou a i cukr se jí snížil.
 • Již 2 hodiny po užití factorBase NO jsem cítila obrovskou úlevu těžkých a studených nohou a přestalo mě bolet koleno. Je to opravdu pecka, jak rychlý nástup má. Použila jsem i všechny ostatní produkty OKG, které celá rodina užíváme. S láskou a vděčností děkuji za tyto diamanty, které lidi uzdravují!!! (Ivona Chloubová)

Jedinečný výrobek FACTOR BASE NO, který může zachránit život tisícům lidí koupíte zde

ikona-koupit - vlastní

Když se budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit, napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života naplno….

Jak se vyhýbám Antibiotikům? Jsou ATB všelék nebo zabiják?

Někteří se mě ptali, proč místo Antibiotik používám bylinky, rozhodla jsem se popsat nejen děje a možné nežádoucí účinky, které Antibiotika vytváří, ale také čím je můžeme v určitých případech nahradit. Antibiotikum je úžasný lék v určitých případech a tímto ho tu nechci jen kritizovat, ale nyní jsou podávány velmi nerozvážně… Je zajímavé, jaký byl …

Někteří se mě ptali, proč místo Antibiotik používám bylinky, rozhodla jsem se popsat nejen děje a možné nežádoucí účinky, které Antibiotika vytváří, ale také čím je můžeme v určitých případech nahradit.

Antibiotikum je úžasný lék v určitých případech a tímto ho tu nechci jen kritizovat, ale nyní jsou podávány velmi nerozvážně… Je zajímavé, jaký byl úžasný zázrak, když vyrobili PENICILIN a kolik lidí bylo i zachráněno. Ovšem teď se z antibiotik a celkově z léků se stal bohužel business a jsou předepisována velmi často úplně zbytečně…

V Číně byli placeni doktoři za to, aby udržovali člověka zdravého, když onemocněl, musel doktor léčbu platit sám ze svým prostředků – můžeme si jen domyslet, jak by to vypadalo u nás….

U nás jsou lékaři finančně ohodnoceni za úkony. Bohužel to není jen v moci lékařů, ale celé farmaceutické záležitosti…  – na toto téma si můžete přečíst knihy od Tomáše Kašpara – NESPĚCHEJTE DO RAKVE a druhý díl UMÍRÁME NA OBJEDNÁVKU

Zjistila jsem zajímavý údaj – prodej antibiotik představuje celosvětově v hodnotě 45miliard dolarů ročně (to je více jak 1bilion Kč ročně)! A co je alarmující, že kontroly ukázaly, že se ze 60-80% předepisují zbytečně!!!

V našem těle sídlí mnoho zdraví prospěšných organismů a zvlášť v zažívacím traktu je mnoho druhů bakterií a hub, které jsou prospěšné pro naše tělo a my je potřebujeme. Antibiotika vyhubí škodlivé i prospěšné bakterie a tím dochází k narušení rovnováhy v našich střevech. – tím se dá do pohybu řada událostí, které mají velké negativní dopady na naše zdraví. Pokud dojde k poškození prospěšných bakterií a kvasinek ve střevech, plísně se přemnoží a dostávají se ven ze střev a napadají další části těla – to celkově oslabuje imunitní systém.

Důsledkem nevhodného a opakovaného užívání antibiotik  je vyhubení zdraví prospěšných bakterií v našem těle.

Co mohou mít Antibiotika na svědomí v našem těle?:

 • Poškození střevní mikroflórybolesti-bricha
 • syndrom děravého střeva
 • Přecitlivělost na určitou látku a to ve zvýšené formě
 • Oslabený imunitní systém
 • hormonální deregulace
 • Únava
 • Zažívací potíže (zácpa, průjem, bolest břicha, pálení žáhy, zvracení…)
 • Bolesti hlavy
 • Alergické reakce
 • Toxické projevy – postižení sluchu, ledvin, jater, krve…
 • Riziko poškození plodu během těhotenství
 • Gynekologické potíže – výtoky, mykózy, záněty…

Antibiotika vždy narušují všechnu naši bakteriální mikroflóru. Oni nedokáží rozeznat prospěšné bakterie od těch, které tělu škodí. Vždy to vede k oslabení našeho těla. (i když si nevšimnete vedlejších účinků 🙂 )

A jelikož i kontrolní audity zjistily, že je ze 60-80% předepisovány antibiotika zbytečně, není se co divit, že v rozvinutých zemích lidé trpí také na: alergie, nedostatečnou imunitu, autoimunitní nemoci, mnoho virových nemocí, diabetes. Podle jednoho gynekologa je užívání antibiotik také příčinou endometriózy, imunitní neplodnosti a dokonce premenstruačního syndromu a syndromu menopauzy, který může vzniknou v důsledku autoimunitního zánětu štítné žlázy a vaječníků. Může být i vznik a rozvoj některých druhů rakoviny.

Antibiotika bezesporu udělala revoluci v medicíně, protože dokáží léčit velké množství nemocí, na které se dříve běžně umíralo. Zachránili mnoho životů. Mějme ovšem na paměti, že dokáží způsobit i mnoho a mnoho škody. Takže užívejme je jen OPRAVDU  v krajním případě a co nejvíce se jim vyhýbejte!

MĚJME ROVNOHÁHU S PŘÍRODOU…

beautiful-71493_1280

Zde ještě pár mých zkušeností a zkušeností mých známých…, na které se běžně dostávaly antibiotika a nyní mě i jim stačí BYLINKY:

ZÁNĚTY MOČOVÝCH CEST, ZÁNĚTY LEDVIN

Dříve jsem trpěla doslova už chronicky na záněty močových cest a pak to došlo i na ledviny. Takže mi věřte, že vím jaké to je a úplně chápu co lidé prožívají. Vždy mi dali ATB a bez nich to nešlo – podle lékařů… Mimojiné mi hned po ATB přišla i poševní mykóza, takže hned po ATB jsem zašla na gynekologii. A takhle to běželo pořád dokola… 

Dnes? Dnes již málokdy dostanu podobný zánět a když už tak ho vyřeším bez léků a bez antibiotik. JEN PŘÍRODNÍ CESTOU. V červnu jsem dostala poslední zánět ledvin (předtím 2roky nic), použila jsem bylinky, které mám k dispozici – hlavně to byl 100% esenciální olej Cedr, Coldet, pak Factor Base NO a Beta + do toho jsem pila kopřivový čaj a urologický čaj. A koupila jsem si i 20dkg sušených brusinek 🙂 – Jeden den jsem ležela, druhý den už jsem musela fungovat a to už jsem se cítila dobře. Další den jsem byla bez bolesti úplně. No není to nádhera být za 3dny zdravá a bez ATB? Ano ještě jsem pár dní raději užívala bylinky, aby se mi vše doléčilo i zevnitř, ALE šlo to bez ATB a už druhý den jsem se cítila mnohem lépe!woman-1231063_1920

POŠEVNÍ MYKÓZY, GYNEKOLOGICKÉ ZÁNĚTY

Jak jsem napsala u výše uvedené zkušenosti – dříve mě poševní mykózy a gynekologické záněty potkávaly stále… Dokonce se mi i dělali srůsty po těch častých zánětech… několikrát jsem byla i v nemocnici se záněty…

Poslední gynekologický zánět jsem měla před 2lety a i ten jsem vyřešila za 3dny bez ATB! – dříve by to bylo nemyslitelné. Nyní vím, že to je možné!

A nemyslete si. Já neriskuji své zdraví, jen se snažím včasně diagnostikovat a dám 1-2dny tělu a bylinkám. Pokud se druhý den cítím stejně nebo lépe, vím, že to bylinky zvládnou!!!

ZÁNĚT PRŮDUŠEK (podezření na astma)

Dříve stačilo nastydnutí a hned jsem to měla na průduškách. Kašel jsem měla jak tuberák a nemohla jsem se ho zbavit 2měsíce. Chodila jsem na spirometrii a různá jiná vyšetření, protože i doktorovi to bylo divné, jak to, že pořád kašlu až mě z toho bolí na hrudníku a to i po ATB!anatomy-145696_1280

Nyní už málokdy dostanu tento kašel a celkově jsem teď mnohem odolnější…. ale když už jsem kašel dostala na průdušky, tak po 7-10dnech kašel přestal a už 5.den jsem mohla vyjít i ten kopec tady u nás 🙂 Vše bez ATB a jen s bylinkami. Takže dříve 2.měsíční léčení s doktory, nyní 7-10dní s bylinkami 😉

LARYNGITIDA

Dcery mé kamarádky trpěly na laryngitidy dost často. Vždy skončili v nemocnici. Potom co měla doma esenciální oleje BEWIT a viděla, že to zase začíná.. Dala Tea Tree na hrudníček, kápla na ni, Coldet, Colwit a Bodyguarda a už za hodinu se jí snížila teplota. Najednou mohla lépe dýchat. Druhý den už jen odkašlávala. A jejich doktorka se divila, že to zvládly tentokrát bez nemocnice. Vše dopadlo v pořádku, bez nemocnice, bez ATB, kortikoidů a kapaček!!! JEN BYLINKY!

Chcete i Vy poradit, jak na Vaše nemoci a zdravotní problémy přírodní cestou?

Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

Proč jsem odmítla kortikoidy? Jak to, že na EKZÉM nepomáhají?

Jsou někteří lidé, se kterými se setkávám při konzultacích s EKZÉMEM či lupenkou, že si tak nějak myslí, že „stačí jen mastička“…. – že přeci kožní problém je jen na kůži, tak nemusím řešit nějaké vnitřní harmonii těla… Proč když přijdete ke kožnímu lékaři, tak to třeba na chvilku zabere, ale za chvilku to máte …

Jsou někteří lidé, se kterými se setkávám při konzultacích s EKZÉMEM či lupenkou, že si tak nějak myslí, že „stačí jen mastička“…. – že přeci kožní problém je jen na kůži, tak nemusím řešit nějaké vnitřní harmonii těla…

Proč když přijdete ke kožnímu lékaři, tak to třeba na chvilku zabere, ale za chvilku to máte znovu?

Nebo Vám kožní lékař napíše mastičku, ale Vy se po ní ještě osypete více?

Měla jsem takhle i známého, který řešil ekzém několik let, vždy přišel ke kožnímu, ten mu napsal kortikoidy, ty mu pomohly tak aby ekzém se mu ztratil a pak se stejně objevilo. Nebo i můj bývalý manžel měl lupenku, pořád jsem přemýšlela jak mu pomoci, dával tisíce za mastičky, za léčbu horským sluníčkem u jedné speciální kožní lékařky a stejně se lupenka do 2měsíců objevila. A moje bývalá kolegyně to samé…A k tomu se přidávali postupně i další a další potíže…

Možná je to i Váš příběh…

A tak jak to, že mastička nefunguje?

Jak fungují KORTIKOIDY? (a vlastně i všechny obdobné mastičky na kožní potíže)

Co to vlastně kortikoidy jsou?

 • jsou to vlastně syntetické chemické léky, které mají podobnou strukturu jako hormon kortizol, které vytváří naše nadledviny

Kortizol je stresový hormon (zvládání stresu), který má mnoho funkcí:

 • přerozdělení tělesného tuku
 • zvyšování hladiny krevního cukru
 • tlumení imunitního systému

A právě poslední funkce umožňuje to, že kortikoidy zablokují silnou autoimunitní či alergickou reakci u astmatu či ekzému… (jako je svědění, zarudnutí kůže…)

Ano kortikoidy jsou velmi účinné léky, ovšem mají taky mnoho vedlejších účinků a hodně škodí i našemu tělu.

Vím, že jsou situace, kdy je potřeba kortikoidy či jiné léky použít. Avšak při nutném použití chemie, je potřeba potom přejít na bylinky, aby se tělo pročistilo od toho všeho vedlejšího, co léky či kortikoidy způsobují…

Kortikoidy mají mnoho NEŽÁDOUCÍCH ÚČINKŮ:

 • přerozdělení tělesného tuku a obezita – tuk se hromadí hlavně v obličeji a na břichu
 • zvýšení cukru v krvi – může vzniknout i cukrovka 2.typu
 • poškozování kůže – kortikoidy mají špatný vliv na tvorbu kolagenu, proto mohou vznikat strie, praskliny, pomaleji se hojí rány
 • zvýšení krevního tlaku – narušují se cévy a tím mohou vznikat i potíže se srdcem, cholesterolem, křečové žíly, hemeroidy, modřiny, otoky končetin…
 • žaludeční vředy – hlavně v kombinaci kortikoidů a antirevmatik (léky jako je aspirin, ibalgin, ibuprofen, paralen), tak je riziko vzniku vředů velmi vysoké ( je zastavena tvorba ochranného hlenu v žaludku)
 • osteroporóza – kortikoidy mají velký vliv na stavbu kostí
 • nevolnost, zvracení, bolest v břiše
 • ovlivňují emoční poruchyprednison-uprav
 • poruchy zubní skloviny
 • zvýšená chuť k jídlu
 • podrážděnost
 • nespavost

Seznam nežádoucích účinků je ještě mnohdy ještě delší…

I lékaři, se kterými spolupracuji si uvědomují, že:

1. kortikoidy jsou účinné na tlumení příznaků, ovšem NELÉČÍ vlastní PŘÍČINU nemoci, jen blokují imunitní systém.  Při nasazení kortikoidů tedy příznaky ustoupí, ovšem krátce po jejich vysazení se znovu objevují.

2. Kortikoidy tlumí imunitní reakce celkově, oslabují ji a člověk je pak více náchylný k infekcím a dokonce i k nádorovým onemocněním…

3. Pokud pacient užívá kortikoidy dlouhodobě a pak náhle vysadí, může ho to ohrozit na životě. Jeho nadledviny totiž najednou poznají, že jsou kortikoidy podávány z venčí a přestane snaha ledvin o jejich výrobu. Proto se musí kortikoidy po dlouhodobém používám (hlavně u vnitřního použití) vysazovat postupně…

Vím, že jsou situace, kdy je potřeba kortikoidy či jiné léky použít. Avšak při nutném použití chemie, je potřeba potom přejít na bylinky, aby se tělo pročistilo od toho všeho vedlejšího, co léky či kortikoidy způsobují…

A tak proč vlastně ty mastičky nepomáhají? – zřejmě je Vám to už zřejmé, tak to uvedu jen jednou větou…protože neřeší JÁDRO PROBLÉMU, ale jen příznaky…

VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM -toto platí a zvlášť u kožních problémů – JAK Z VENKU, TAK UVNITŘ a jak uvnitř, tak venku… Je potřeba řešit vše komplexně… Protože bez harmonizace uvnitř v těle, nedojde k léčbě kožních potíží…

Když se mě budete chtít na něco zeptat, nebo si objednat konzultaci, napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

Aneb jak říká jedna známá lékařka

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života naplno….

Proč používám DIFUZÉR? A NE aromalampu?

Dnes píši na téma DIFUZÉR, protože mnoho lidí se mě ptá, proč zrovna difuzér? Proč  NE aromalampa? A já jim na jednu stranu rozumím, protože pro mě dříve byl také difuzér něco „navíc“, něco ne úplně potřebného…… AŽ – Až se stalo to, že jsem přišla k velmi kvalitním 100% esenciálním olejům české firmy BEWIT. …

Dnes píši na téma DIFUZÉR, protože mnoho lidí se mě ptá, proč zrovna difuzér? Proč  NE aromalampa?

A já jim na jednu stranu rozumím, protože pro mě dříve byl také difuzér něco „navíc“, něco nlemon-906141_1280e úplně potřebného…… AŽ – Až se stalo to, že jsem přišla k velmi kvalitním 100% esenciálním olejům české firmy BEWIT. A chtěla jsem vyzkoušet jak to teda funguje…

A přiznám se, že zpočátku jsem nějak ani nevěřila, že by tím, že naleji vodu, nakapu 2-5kapek oleje, že by mě to mohlo pomoci po zdravotní nebo psychické stránce. Ale říkala jsem si, že si aspoň provoním dům a uvidíme…

A pak vlastně jsem si všimla po 2dnech toho, co jsem popsala v článku „Borovice – co pro nás může udělat“

A já objevila kouzlo DIFUZÉRU….

A proč je lepší difuzér než aromalampa?

U AROMALAMPY – vytváří svíčka 150 – 200 stupňů  = tím se velká část oleje rozloží hned na začátku a shoří. Když se ještě olej přepaluje, může být i pro nás škodlivý – a to je velká škoda, ono sice vůni cítíme, ale už nemáme žádný jiný efekt!

Olej můžeme dát do teplé tekutiny (i vody), ALE je potřeba dodržovat jednoduché pravidlo….

“ Pokud není nápoj příliš horký pro MĚ, není příliš horký ani pro OLEJ“

A co dělá DIFUZÉR?

on vlastně vytváří studenou páru a v té páře jsou i esence olejů a zachovává terapeutickou i zdravotní kvalitu a potřeby oleje pro člověka

 • zároveň zvlhčuje a ionizuje vzduch – toto ionizování je velmi zásadní – neutralizují se pachy, kouř a prach a jiné kladně nabité ionty prostřednictvím negativně nabitých iontů
 • zatímco běžné čističe vzduchu zachycují poletující nečistoty, ionizátory je odpuzují. Urychlují shlukování a sedimentaci prašných částic z ovdifuzér - bílízduší.
 • dýchá se nám lépe, máme lepší náladu
 • čistí vzduch
 • posiluje imunitu
 • přispívá ke zlepšení alergické rýmy, astmatu a problémů s dýcháním
 • lze jej použít pro hubení hmyzu. Ničí bakteria a roztoče
 • rozkládá zbytkový kouř a eliminuje zdroj západu
 • může působit jako emoční stimulant: přispět k vašemu uklidnění a zbavit vás nadbytečného stresu
 • může urychlovat metabolismus buněk, stimulovat jejich aktivitu.

Nyní navíc máme možnost i různé barvy difuzérů, takže si každý může vybrat co se mu líbí a nebo jaký se mu hodí do interiéru.

Difuzér je malý, takže je vhodný nejenom do domu či bytu, ale i do kanceláře, kosmetických salónů, spa a jóga center, ale i do ložnic, obývacích a dětských pokojů, na WC, do konferenčních místností, kanceláří, hotelů, nemocnic nebo do jakýchkoli jiných soukromých či veřejných prostor. Díky propojení terapeutické funkčnosti a krásného designu jde o vítaný doplněk jakéhokoli interiéru, který může sloužit i jako vhodný dárek pro vaši rodinu či přátele.

DIFUZÉR si můžete vybrat a zakoupit zde

Vyberte si svou barvičku, mě osobně se nejvíce líbí tento:

diruzér-sv.hnědý

Však můžete vykoušet a uvidíte sami….

Podívejte se na:

esenciální oleje jednodruhové

speciální směsy esenciálních olejů

Difuzéry

Chcete poradit s výběrem nebo poradit jak získat DOŽIVOTNÍ SLEVU 15% nebo 30% na tyto oleje?  Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz nebo zavolejte 725 521 518

Vaše průvodkyně kvalitním životem,

Radka Krosnářová

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života naplno….

Moje přírodní a praktická LÉKÁRNIČKA do kapsy – má 41použití

Mám si ho vzít s sebou nebo ne? Však to znáte sami, říkáte si, to je dobrý,to stejně nevyužijem, to si nemusím brát… No, ale jak naschvál se ZROVNA ho potřebujete, když ho nemáte… I já to tak měla s OK GELem náhodou jsem zapomněla a zrovna by se mi fakt hodil. Nyní když jdu …

Mám si ho vzít s sebou nebo ne?

Však to znáte sami, říkáte si, to je dobrý,to stejně nevyužijem, to si nemusím brát… No, ale jak naschvál se ZROVNA ho potřebujete, když ho nemáte… I já to tak měla s OK GELem náhodou jsem zapomněla a zrovna by se mi fakt hodil. Nyní když jdu někam s dětmi, hned si ho dám do kabelky, batohu… A vyplatí se mi to, nejen pro mě…

Teď už to mám spíš tak, že OK GEL a Emulips mám v kabelce stále. A vyplatilo se mi to už mnohokrát.

Takhle jsem taky jednou měla s sebou OK GEL a byli jsme zrovna jen asi 400m od domova u našeho kamaráda. A on naříkal, jak už 3dny nemůže spát, že si bere 6ibalginů na noc a stejně se nemůže vyspat, jak ho bolí pusa – respektive měl hrozně červené a napuchlé dásno u jednoho zubu. Řekla jsem mu o tom, že OK GEL mám, tak ať si to namaže. Namazal si to a druhý den mi volá: “ Poprvé jsem se mohl konečně vyspat, chci tu mastičku“

A další otázka, mám mít jeden nebo dva?

Nevím jak Vám, ale mě už nějak nebaví pořád hledat kde jsem ten OK GEL nechala 🙂 (kéž kdyby vše bylo na prozvonění :-D) Tak teď už mám jeden v koupelně (protože ho používám i na čištění zubů) a jeden s sebou, když někam jdu…

A takhle už to začínají praktikovat i moji zákazníci 🙂 a jsou moc rádi, protože jim to vydrží na dlouho a nemusí pořád hledat…

OK GEL MÁ 41 VYUŽITÍ, alespoň co jsem zatím napočítala (viz níže v textu)

Co všechno OK GEL umí řešit?:
odřeniny (rychle přestane krvácet a rychle hojí)
 řezné rány
boule
akné
afty
opary
bradavice
kuří oka
popáleniny (od vaření i od sluníčka)
štípance i bodnutí – i od sršně pomohl
mozoly
poševní záněty
prořezávání zoubků u dětí i zubů moudrosti u dospělýchOK Gel
hemeroidy (zatahuje žílu dovnitř)
křečové žíly
bércové vředy
jizvy (zde je dobré střídat s Balsamem – případně smíchat Gel+sádlo)
bolest svalů a kloubů
zánět kůže i prsu
ucpané dutiny
bolest hlavy (namazat + lžičku Gelu sníst a hodně zapít)
zánět dásní
krvácení dásní
bolest zubu
proleženiny
bolest v krku
zarůstající nehty
propichování uší – naušnice, peercing
neštovice
moluzkyikona-koupit - vlastní
vši i hnidy
klíšťata (stačí dát gel a čekat – pak jen lehce vytáhnout -gel zároveň místo dezinfikuje)
rýma – v ředěné formě stříkat až ke kořenu nosu
zánět uší
zánět spojivek – v ředěné formě vyplachovat oči
plíseň na nohou
zánět šlach
zánět trojklaného nervu
opruzeniny
podrážděná pokožka po holení
hnisavé rány

V ředěné formě: zánět spojivek, záněty dutin a uší, rýma

 

Bylinky obsažené v OK GELu jsou  aloe, kafr, pupava, šafrán, citvar, kurkuma, hořec, heřmánek, jalovec, manna, máta, myrha, reveň, sena, šalvěj, kozlík.

Aloe 

JIZVA PO ZRANĚNÍ NENÍ TÉMĚŘ VIDĚT!

spadl jsem z mopedu na hrubou, štěrkovou vozovku. Měl jsem podřený hřbet a ruce (i přes rukavice) až na kost a uprostřed velkou díru. Dělal jsem si zábaly z Gelu každý den. Za 2 měsíce jsem měl ruce krásně zahojené a dnes není téměř vidět jizva po zranění. M. F., Brno

BRADAVICE ZMIZELY!

Moje dcera měla na pravé noze na prstech a pod nimi 17 bradavic. Díky OK gelu po jednom týdnu mazání (1x každý večer) 5 bradavic zmizelo a ostatní zčernaly. Za 3 týdny zůstaly jenom 2 a po měsíci už pouze 1 maličká. Jako kdyby se zázrakem stáhly do kůže a zmizely! Protože se velice bála jít na kožní do nemocnice, je opravdu vděčná, že žádné trápení nemusela podstoupit! Marzia F., Brno

POMOC PŘI ZÁNĚTU SPOJIVEK!

Dlouhá léta trpím zánětem spojivek. Kamarádka mně doporučila kapky z výrobku OK GEL – 1 kávová lžička do 1 dcl převařené vody. Do očí si kapu 1 měsíc. Tyto kapky mně velice pomáhají.  J. Ř., Brno

šalvějZHOJILY SE I BÉRCOVÉ VŘEDY!

Více než 5 let se léčím s otevřenými bércovými vředy na nohou. Díky OK gelu se zavřely a téměř zhojily už za 1 měsíc a asi po 3 měsících zmizely úplně. Navíc mně z nohou mizí i popraskané žilky. Je až neuvěřitelné, jak účinný je OK gel! Dana S., Brno

PO SPÁLENINĚ ANI STOPY!

Dcera (2,5 roku) si spálila celou dlaň o varnou desku. Kůži měla seškvařenou. Okamžitě jsem jí začala dlaň natírat OK Gelem. Během pár minut odešla bolest, takže si mohla bez pláče hrát a za necelý měsíc už nebylo po spálenině ani stopy! OK Gel nosím u sebe a využívám na všechny bolístky. Eva B., Brno

Vyzkoušejte i Vy OK GEL a přesvědčíte se o jeho účincích a využitelnosti sami…

OK Gel

ikona-koupit - vlastní

Chcete i Vy poradit, jak na Vaše nemoce a zdravotní problémy přírodní cestou? A chcete mít slevu na potravinové doplňky 40% a na esenciální oleje 15% nebo 30%? Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz nebo zavolejte 725 521 518

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života

Těstovinový salát s čočkou

Saláty miluji, hlavně ty se zeleninou a čočkou. Tento jsem si zrovna včera vymyslela když jsme s manželem zjistili v 16h odpoledne, že jsme pořádně celý den nic nejedli a že si teda uděláme salát, ale takový aby zasytil a manžel chtěl těstoviny a chtěl toho hodně…  Takže jsem to nakombinovala… Čočka celkově hodně zasytí …

Saláty miluji, hlavně ty se zeleninou a čočkou. Tento jsem si zrovna včera vymyslela když jsme s manželem zjistili v 16h odpoledne, že jsme pořádně celý den nic nejedli a že si teda uděláme salát, ale takový aby zasytil a manžel chtěl těstoviny a chtěl toho hodně…  Takže jsem to nakombinovala…

Čočka celkově hodně zasytí a pokud používáme drobnozrnou a správný olej k tomu, tak ani nenadýmá…

Na salát potřebujeme:

podtrzitkobezlepkové těstoviny – já použila mix rýžových a kukuřičních

podtrzitkočernou drobnozrnou čočku

podtrzitkozeleninu dle chuti:

          červené zelí, různé druhy parik, okurka, rajčata, kedlubna… – dle fantazie a chuti

podtrzitkolněný olej za studena lisovaný (použila jsem ZLATÝ)

podtrzitkosůl, pepř

podtrzitkokoření dle chuti, já použila: bylinková sůl, grilovací koření od Grešíka, provensálské koření, Emulips Slim DRINK 

Uvaříme těstoviny a čočku zvlášť (černá drobnozrná čočka se nepotřebuje dopředu namáčet), mezitím pokrájíme na kostičky zeleninu (pokud dáváme mrkev a kedlubnu, je lepší ji nastrouhat), vše smícháme dohromady, ochutíme olejem a kořením dle chuti.

A budete se možná divit, ale na to, jak hladové oči jsme měli, tak jsme snědli každý misku a už byli plný…

Můžete zkoušet nespočet variací…

Bavte se u toho..

DOBROU CHUŤ

Napište mi, jak se Vám recepty líbí a jak Vám salát chutnal a děkuji za sdílení.

Chcete pomoci se zdravotními problémy nejen díky bylinkám, ale i úpravou stravy, vody, případně prostředí a psychiky?

Napište si o konzultaci: radka@prokvalitnizivot.cz

Jak vařím bezlepkově a bez masa?

Na žádost nebo spíše dotazy mých zákazníků, kamarádů a klientů z konzultace zakládám tuto novou rubriku. Dokonce mi jeden kamarád napsal, že ví, že by to chtělo méně masa, bez lepku či mléka, ale že, když mu to takhle někdo řekne nebo někde čte, tak už fakt neví co má jíst… Že mu pak lidé, …

Na žádost nebo spíše dotazy mých zákazníků, kamarádů a klientů z konzultace zakládám tuto novou rubriku.

Dokonce mi jeden kamarád napsal, že ví, že by to chtělo méně masa, bez lepku či mléka, ale že, když mu to takhle někdo řekne nebo někde čte, tak už fakt neví co má jíst… Že mu pak lidé, kteří mu toto řeknou připadají jak z jiné planety, protože neví z čeho a co vlastně má on či jeho přítelkyně vařit 🙂

Na jednu stranu jsem se tomu smála, protože já jsem se to učila za pochodu… A vím, že když někdo chce, tak že to jde… A hlavně hledá jiné alternativy…Mým impulzem bylo zdraví mé mladší dcery, která měla ekzém a já věděla, že v tuto chvíli nejde jen o zařazení bylinek, ale o celkovou změnu a jídlo bylo jednou ze součástí…

A s lidmi na konzultaci prožívám něco podobného… Chtějí změnit jídelníček, ale vlatně ani nevědí jak…

Touto rubirkou o jídle NEBUDU NAHRAZOVAT BLOGy zaměřené na recepty… Bude to spíše inspirací, ne přesným návodem…

Víte u vaření je potřeba se bavit a dát prostor i své vnitřní kreativitě…  Víte já sama kolikrát ani nevím kolik čeho tam do toho receptu dám, takže to spíše budou nahrubo recepty. Beru si inspirace i z internetu, a různě je obměňuji nebo doma něco na rychlo vymyslím… Budete se možná divit, ale jídla bez masa jsou většinou i rychlejší na přípravu 🙂

Osobně mohu doporučit blog mé kamarádky Marcely Švecové Kubové, která je také zaměřena na jídlo bez masa a případně bez lepku. A od ní dostávám také mnoho inspirací a podnětů…

 

Nejsem zarytý bezlepkář a bezmasář, ale toho LEPKU co je všude je tolik, že jsem pro naši domácnost jsem zvolila variantu:pečivo zůstává, ale v ostatních jídlech se snažím lepek vůbec nedávat. A bez masa? no mě osobně přestalo chutnat maso a jím jen ryby, takže ryby v mém jídelníčku občas najdete, zřídka i hovězí vývar (který je bohatým zdrojem oxidu dusnatého – viz článek o NO zde – jak vznikají civilizační nemoci) A teď se snažím i hodně omezit mléko v potravinách, které nás akorát zahleňuje.

Pro úvod jsem si vybrala:

ZÁKLADNÍ a DROBNÉ FINTY na vaření:

Zahušťování omáček, polévek: – místo klasické mouky použijte kukuřičnou, rýžovou či bezlepkovou směs – osobně na tyto zahušťování používám kukuřičnou nebo rýžovou – vyjde levněji a udělá to stejný efekt. Navíc nejsou chuťově nijak v jídle znát, takže si pochutná celá rodina a přitom o tom vůbec nebudou vědět, že tam je něco nového 🙂

zavářka do polévky: místo klasických těstovin použijte kukuřičné či rýžové, zeleninové (existují i vlasové nudle z těchto surovin). Jako vhodná zavářka je výborná i pohanka, která když se rozvaří v polévce, tak je výborná a jedí to i děti (vypadá podobně jak rýže). Můžete použít i jáhly, rýži nebo do zeleninové polévky se hodí i čočka či ječné kroupy (které sice mají lepek, ale je zapouzdřený, takže je méně škodlivý)

bramborové knedlíky a vařená těsta: mouku nahraďte pohankovou nebo bezlepkovou moukou

těstoviny: nahradit za kukuřičné, rýžové (které jsou dostupné i v klasickém obchodě zcela běžně), nebo můžete i pohankové, zeleninové atd

přílohy i hlavní chod: rýže, brambory,bezlepkové těstoviny, pohanka, bulgur (sice obsahuje lepek, ale je zapouzdřený, takže není škodlivý a snáší ho dobře i bezlepkáři),  A samozřejmě zelenina 🙂

POZOR na KUSKUS toto je jen klasická těstovina, nic bezlepkového na tom není!!!

Spousta věcí je jen o tom, koukat někam trochu jinam a hledat 🙂 Už nyní je mnoho potravin, které se dají běžně koupit v obchodě i na menším městě (já jsem toho důkazem 🙂 )

KOŘENÍ:

používejte bez Glutamátů a bez soli…

Raději volte tu variantu, že si přisolíte vlastní solí, kterou si sami koupíte (doporučuji růžovou Himalájskou sůl, která má v sobě mnoho minerálů…).

BEZ MLÉKA PÉCT BUCHTU?

představte si, že stačí vyměnit mléko za vodu… A výsledek bude úplně stejný, ne-li ještě lepší…. Ba naopak mě přijdou ty buchty ještě chutnější a vláčnější…

Ušetříte tím peníze, zdraví tím, že nebudeme zbytečně zahleňovat organismus a navíc tím ušetříte i kravičku, kterou byste museli o to mléko ochudit.

 

Víte, když jsem viděla video, jak se ke kravám chovají, jak je doslova ničí, jen kvůli nám, kteří pijí jejich mléko. Mimochodem toto mléko není určené pro nás, ale je určené pro tele. Respektive my jsme jediní, kteří používají mateřské mléko jiného savce pro sebe! Osobně si nedokáži představit, že bych měla kojit ještě další léta, potom co odkojím své dítě, nebo mi to dítě seberou jen kvůli tomu, že potřebuje někdo jiný, pro mě cizí, nakrmit… Navíc tím mlékem do sebe dáváme spousty plísní a chemie, která vzniká právě tím, jak se ke krávě chovají…

Mléčný průmysl v 5minutách – zapněte si titulky v pravo dole…

 

 

Chcete i Vy si změnit svůj zdravotní stav díky bylinkám a úpravou stravy či drobnou úpravou prostředí a psychiky? Napište si o konzultaci: radka@prokvalitnizivot.cz

 

Jak mi pomohlo 10 nejsilnějších přírodních antibiotik?

Je krásný večer, dcery si hrají a já najednou ucítím, že mi není úplně dobře, začínají mě pálit oči, bolet hlava, padá na mě celková únava… K tomu začínám kýchat a teče ze mě obrovská rýma a k tomu škrábání v krku… Však to určitě znáte sami… Tak jsem nasadila vše co mě v tu …

Je krásný večer, dcery si hrají a já najednou ucítím, že mi není úplně dobře, začínají mě pálit oči, bolet hlava, padá na mě celková únava… K tomu začínám kýchat a teče ze mě obrovská rýma a k tomu škrábání v krku… Však to určitě znáte sami… Tak jsem nasadila vše co mě v tu chvíli napadlo a samozřejmě přírodního… Hned jsem si vzala přírodní multivitamíny Factor Base Kids, které perfektně pomáhají na škrábání v krku, na takovou tu okamžitou bolest.  Později jsem si dala i francovku na cukru 🙂 – Starý babičin recept :-), nakapala jsem si na bříško COLDET a MIRACLE – protože vím, že tyto dva es.oleje jsou základ na základní imunitu člověka a když se něco děje, kapu si je častěji než jednou za den či dva… A večer jsem si dala Factor Base NO – molekula oxidu dusnatého nám neuvěřitelně pomáhá a to i s imunitou…více si přečtete o něm ZDE

Ráno jsem se cítila lépe, sice ještě unavená, štípali mě oči, ale bylo to lepší… Jenže jsem musela odvést holky a lítala jsem po úřadech, dojela jsem domů a úplně vyřízená a odpočívat jsem mohla hodinku a pak po skypu naplánovaný rozhovor. Na večer mi dorazil balíček z Bewit, kde jsem si objednala unikátní směs 10nejlepších a nejsilnějších přírodních antibiotik PROTECT. Tak jsem si ho hned namazala jednu kapičku na oba spánky a šla jsem na zkoušku sboru. Bylo neuvěřitelné, že během půl hodinky se mi neuvěřitelně ulevilo. Najednou jsem měla více síly a bylo mi o hodně lépe. Dokonce i zpívat a hrát mi šlProtecto 🙂 což jsem si předtím nedokázala vůbec představit.

Večer jsem si udělala znovu kůru: Coldet, Miracle, 1x FB KIDS a 1x FB NO a 1kapičku Protect na spánky.

Ráno jsem se cítila jak znovuzrozená… plná sil a v pohodě, na rýmu už jsem použila jen jeden malý kapesník za celý den.  Moc děkuji za úžasnou moc bylinek….ikona-koupit - vlastní

A které bylinky jsou nejsilnější přírodní antibiotika?:

OREGANO (dobromysl)

Esenciální olej OREGANA je považován za nejsilnější přírodní antibiotikum a antiseptikum.

O této úžasné rostlině a jejím esenciálním oleji byli dělané i výzkumy, kde se sledovalo chování es.oleje na buňkách. Samotné vědce překvapilo, že esenciální olej z Oregána dokáže se zachovat jako velmi inteligentní „bytost“. Tento esenciální olej totiž v první vlně likvidoval viry a buňky, které tam nemají co dělat a dělají neplechu těm dobrým buňkám. A ve druhé vlně, když už zlikvidoval to špatné, začal posilovat „dobré buňky“ a ty sílily a zvětšovali se.

Jean Valnet ho popsal jako jeden z nejsilnějších léků proti zánětům potlačující bolest a záněty, s téměř stejnou silou jako je morfium a jiným lékům proti bolesti a podporuje lymfatický systém.

Používá se při:

 • dýchacích a respiračních onemocnění (bronchitida, astma)
 • nachlazení a chřipce, záněty v krku
 • zažívací potíže
 • proti plísním a parazitům

ROZMARÝN

Wiliam Langham (1579) radil: „Vařte hodně rozmarýny a koupejte se v ní, abyste byli silní, čilí, radostní, oblíbení a mladí.“

Chrání játra, je protinádorový, protiplísňový, antibakteriální, protiparazitický. Zvyšuje soustředění.
Používá se:

 • bušení srdce a nízkém krevním tlaku
 • bronchitida a katarový kašel – usnadňuje vykašlávání
 • odstraňuje poruchy trávení, nadýmání a stimuluje žlučník
 • podporuje sebedůvěru

Osobně pouštím dceři rozmarýn v difuzéru, hlavně z toho důvodu, že starší dcera má hraniční astigmatismus a příští týden jdeme na vyšetření, tak jsem napíšu, jak jsme dopadli…

KADIDLO

Je obrovsky účinné, mému známému stačila jedna kapička na to, aby se mu uvolnil krk a mohl s ním hýbat… Dokonce je dokázáno, že doplňuje chrupavku a kosti (výplň pod zuby)

Je to nejúčinější esenciální olej na rakovinu a nádory…kadidlo - ilustrační obrázek

Dr. Mahmoud Suhaila dostal příležitost léčit pomocí extraktu z Kadidla.  – Rakovina prsu ve čtvrtém stádiu. Hlavní nádor byl velký 9,5 na 12,5 na 11cm v levém prsu, během 5-8týdnů se změnil pouze na vřed. Biopsie prokázaly, že nádor už není živý a ve skutečnosti všechny biopsie byli negativní a prokázaly, že nádor není zhoubný poté, co paicent používal esenciální olej z kadidla. Mimochodem metastáze začali mizet již od druhého týdne.

Další výzkumy prokazují, že olej z kadidla je účinný v léčbě osteoartritidy (degenerativní onemocnění kloubů)

O samotném esenciálním oleji Kadidle napíši určitě ještě zvlášť článek, protože si to opravdu zaslouží!

HŘEBÍČEK

Courmont a kol. dokázali, že 0,05% roztok eugenolu z hřebíčkového oleje stačí na zničení bacilu tuberkulózy (Gattefossé, 1990).

Je úžinný proti virům, plísním, bakteriím, parazitům, zánětům a infekcím.

Používá se:

 • při artritidě, revmatismu, dně
 • utišení všech tipů bolesti (i bolesti zubů)
 • při různých druhů infekcí – hrdla, žloutenky, vředy, plicní onemocnění…

SKOŘICE

Esenciální olej ze skořice je silně protizánětlivý, protivirový, proti plísňový, protiparazitický (červi), stimuluje krevní oběh a chrání žaludek od vředů

Používá se:

 • zažívací potíže, vředy, zlepšuje trávení
 • při nachlazení, rýmě či chřipce – posiluje, stimuluje a povzbuzuje
 • odstraňuje bolesti svalů a kloubů – ztuhlost a revmatismus
 • výborná při infekčních nemocích a odstraňujue plísně a bakterie

CITRON

Podle výzkumu doktora Jeana Valneta dokáže  100% esenciální olej citrónu zničit za 15minut bakterie meningokoku a za hodinu typhouid bacili, zlatého stafylokoka za 2hodiny a za 3hodiny dokonce Pneumococcus. Někde jsem i četla, že pouhý 2% roztok citronového oleje dokáže zničit bakterii záškrtu do 20minut a zneaktivnit bakterii tuberkulózy (jen už nevím, kde to bylo, ale velmi mě to zaujalo a co Vás? )

Je protinádorový, protivirový, antiseptický, stimuluje imunitu (zvyšuje počet bílých krvinek), zlepšuje paměť a posiluje imunitu.  Ve více jak 50 klinických studiích bylo prokázáno, že 100% esenciální olej citronu dokáže působit proti růstu nádoru.

Používá se na:

 • kardiovaskulární onemocnění (vys.tlak, cholesterol, cukrovka, arterioskleróza, hemeroidy, křečové žíly)
 • pomáhá rozpouštět a odstraňovat močové a žlučové kameny
 • posilení imunity
 • trávící potíže a detoxikuje játra

eukaliptus - ilustrační obrázek

EUKALYPTUS

Podle doktora Jeana Valneta 2% roztok eukalyptového oleje rozptýlený do vzduchu zničí 70% vzdušných bakterií stafylokoka. A někteří lékaři používají eukalyptový olej při chirurgickém ošetření.

Používá se na:

 • léčení infekcí, nachlazení a horečky
 • léčení dýchacích cest, na odkašlávání, chronické bronchitidě
 • zánět dutin, snižuje ucpání nosu a dutin
 • bolest svalů, revmatismus, artritida – celkově na infekce

MÁTA PEPRNÁ

Vědci z univerzity v Kielu provedli srovnávací studii s použitím placeba a potvrdili, že máta má schopnost mírnit bolesti hlavy.

100% esenciální olej máty peprné má antibakteriální, antiseptické, protikřečové, protihorečnaté účinky. Tlumí bolest, je proti nádorový a protiparazitický (červi)

Používá se na:

 • nachlazení a horečku
 • dýchací potíže,
 • uvolňuje ucpané dutiny
 • zažívání, trávení, harmonizuje střeva

O některých mých zkušeností se 100% esenciálním olejem máty peprné  se můžete podívat na tomto videu:

TYMIÁN

Již staří Řekové ho používali a dezinfikovali jím vzduch a bránili rozšiřování nemocí.

tymián - ilustrační fotopoužívá se na:

 • nachlazení, chřipky
 • plicní infekce, kašle, bronchitidy, plicní infekce
 • revma, artritida
 • střevní hniloga, gastroenteritida, kandidóza, genitourinální infekce (zánět. moč. měchýře)

TEA TREE

V roce 1923 vědec Dr. A.R. Penfold zjistil, že jeho antiseptické a antibakteriální účiky jsou 12*silnější než u kyseliny kargonové (fenol, benzenol). Podle British Medical Jrounal z roku 1933 se zjistilo, že tea tree “ je silné dezinfekční činidlo, nejedovaté a nedráždivě“

Podporuje imunitní systém, má široký rozsah bakteriálních, virových a plíšňových infekcí. Všeobecně posiluje a hojí.

má velké působení, pár znich je:

 • nachlazení, chřipku
 • zánět průdušek
 • střevní vróza, zánět moč. měchýře, vaginální houbu
 • jakékoliv infekce v těle – afty, opary, dna, zarděnky, léčení ran….

Nyní jsem vyjmenovala a popsala všech 10 nejsilnějších a nejúčinnějších přírodních antibiotik. Je úžasné jak silné jsou každá zvlášť a až neuvěřitelné, jak silné jsou, když jsou všechny dohromady… Sama jsem si to na sobě vyzkoušela až jsem se divila nad účinností!

Tato unikátní směs všech 10 nejsilnějších přírodních antibiotik je obsažena v unikátní směsy 100% esenciálních olejů BEWIT PROTECT

Protect

ikona-koupit - vlastní

Samozřejmě můžete si koupit i 100% esenciální olej zvlášť…Jednotlivé oleje najdete ZDE

Tato směs je ovšem unikátní v tom, že je to směs toho nejlepšího z nejlepších z přírody na nemoce. A podle zkušeností směsy působí i mnohem rychleji, protože se bylinky navzájem doplňují a násobí se jejich účinky.

A já osobně pokud mám volit chemická antibiotika nebo toto, volím rozhodně bylinky a tuto směs Bewit PROTECT.

A co si zvolíte Vy?

I tento článek potvrzuje to co říkám: Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz

Chcete poradit, jak mít doživotní SLEVU 15% nebo 30% na všechny 100% esenciální oleje Bewit? Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz nebo zavolejte 725 521 518