Objevila jsem kouzlo BOROVICE – co pro nás může udělat?

Jehličnany jsou stálezelené stromy a vyjadřují životní sílu, která je nevyčerpatelná, a proto jsou známé jako stromy života. Ve starověkém Řecku jehličnan byl svatý strom bohyně plodnosti, Artemis. Mnoho kmenů v mytologii znázorňoval tuto bohyni jako mladou pannu, která žila v dutině velmi starých jehličnanů. Borovice – léčí a harmonizuje životně důležité orgány. Borovice lesní …

Jehličnany jsou stálezelené stromy a vyjadřují životní sílu, která je nevyčerpatelná, a proto jsou známé jako stromy života. Ve starověkém Řecku jehličnan byl svatý strom bohyně plodnosti, Artemis. Mnoho kmenů v mytologii znázorňoval tuto bohyni jako mladou pannu, která žila v dutině velmi starých jehličnanů.

Borovice – léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Borovice lesní odolává silné zimě, vyskytuje se i ve výšce 2500 až 3000 metrů vysokém horském prostředí. Mezi stovky jehličnanů je co do výše nejmenším stromem, navzdory tomu má nejvíce léčebných účinků. Obsahuje vitaminy C, A, K a obsah balzámu, taninů a chlorofylu je v harmonické rovnováze. Léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Už starověcí Řekové namáčeli čerstvé borové jehlice do louhu a plnili jím polštáře pro nemocné. Takové jehličí sloužilo i na obklady bolestivých údů při revmatismu. Rozvařené jehličí se přidávalo do lázní a přikládalo na bolestivá místa. Borovou silici využívaly především římské ženy – jako deodorant dechu. Údajně se používala i při léčbě rakoviny.

Borovice a zdraví – na co se dá použít?

Borový elixír

Koncem června, začátkem července se sbírají konce větviček, z nichž se elixír připravuje. Tento elixír se používá k léčbě pohlavních orgánů, ale nejúčinnějším se projevil proti bolení hlavy. Je určen k léčení dýchacích cest, je vhodný pro inhalaci, na olejomasáž a do koupele. Posiluje srdeční sval, stimuluje činnost nadledvinek, což má příznivý vliv na tvorbu hormonů. Díky antiseptickým účinkům snižuje zánětlivé procesy. Regeneruje nervovou soustavu, posiluje žaludek a má léčebný účinek na onemocnění močového měchýře. Elixír se využívá na detoxikaci organismu, vyrovnává činnost štítné žlázy, optimalizuje rovnováhu mezi zásadami a kyselinami (vyrovnává PH v těle). Doporučuje se ho užívat i zdravým lidem jako prevenci proti uvedeným zdravotním potížím.

čaj z boroviceBorový čaj

Barva čaje připraveného z borovice připomíná barvu probouzejícího se slunce, a jak už i barva prozrazuje, jde o zdravý nápoj. Osvěží a zároveň i relaxuje naše tělo. Především je určen pro mladé maminky, které trpí bolestí hlavy nebo mají problémy se spaním. Čaj je doporučován i při nervozitě a při depresi. Uklidňuje a dodává sílu pro náš organismus. Tři lžíce větviček dáme do půl litru vody, vaříme 5-10 minut a necháme vyluhovat 15-20 minut. Ochucujte medem.

Borový olej

Olej má krásnou zelenou barvu a velmi příjemnou vůni. Pro mladé maminky se doporučuje po sprše. Olej rozetřeme po celém těle a necháme působit během 10-15 minut. V ojedinělých případech může éterický olej vyvolat kožní alergii, a proto borovicový olej používáme ředěný s neutrálním olejem. Po porodu a během kojení tento éterický olej aktivuje svalstvo, má dobrý vliv na páteř, zvyšuje vitalitu, vyživuje pleť a svalstvu dodává elasticitu a sílu.

V orientálním lékařství je borovicový olej považován za teplý a suchý a za posilovač energie čchi. usnadňuje vykašlávání, působí hojivě a antisepticky, proto je indikován na široké spektrum  plicních potíží, ačkoliv je porspěšný i třeba při revmatismu.

Je jedním z nejlepších olejů na vyčištění plic od studeného hlenu a v boji proti infekci dýchacích ústrojí. Může být použit při zánětech a překrvení dutin a průdušek, kašli, astmatu a bronchitidě.

V kombinaci s olejem z tymiánu, eukalyptu a Tea Tree je také vhodný na nachlazení a chřipk vyznačující se zimnicí a únavou, léčí také bělavý katar.

Díky antiseptickým a protizánětlivým účinkům je borovicový olej vhodný i na zánět močového měchýře, zánět ledvinové pánvičky. Stimulací ledvin a redukcí kyseliny močové v krvi esenciální olej také přináší úlevu při revmatických bolestech a artritidě.

Pro svůj tonizační účinek na plíce, ledviny a nervy se borovicový olej   řadí mezi nejúčinnější esenciální oleje na únavu a nervovou slabost

Borovice-BEWITBorovicový olej působí i psychologicky.

Jeho svěží, ostré a „vzdušné“ aroma spolu s již zmíněným působením na plíce jej řadí k elementu Kovu.

Borovicový olej posiluje tělesného ducha – a tím otevírá hruď, vštěpuje pozitivitu a pomáhá obnovovat sebedůvěru. Rozptyluje melancholii, potlačuje pesimismus a znovu probouzí naše instinktivní spojení se životem.

ikona-koupit - vlastní

 

Na jemnější úrovni jeje Dr. Edward Bach označil jako „vhodný pro ty, kdo obviňují sami sebe“, kdo se cítí zodpovědný nejen za své jednání, ale i za chyby a trápení jiných. Borovice jako rostlina ochrany je indikována pro případy nervováhy elementu Kovu, kde je slabost „hranice“ a sebevědomí, kdy osoba není schopna dostát požadavkům druhých. Takový jedinec nedokáže přeměnit síly svého okolí a projevují se u něj sklony obrátit se dovnitř, pociťovat bezmocnost a vlastní bezcennost.

Borovicový olej obnovením emocionální pozitivy a vnější „hranice“ stejně jako schopnosti “ podstoupit“ zkušenosti rozptyluje jak negativní mínění o vlastní osobě, tak i výčitky z nesprávného obviňování se a nahrazuje je odpuštěním a akceptováním sebe sama.

 

Borovice-BEWITSama na sobě jsem vyzkoušela 100% esenciální Borovicový olej od české firmy a jsem s ním velmi spokojená. Dříve jsem esenciálním olejům ve formě inhalace (v difuzéru), neměla moc důvěru. Nechápala jsem, jak může fungovat – než jsem vyzkoušela! Nyní jsem zjistila, že borovicový olej jsem si vybrala velmi intuitivně a je „dělaný jak pro mě“ a mé zkušenosti to dokazují. Nejdříve napíšu zkušenost na PSYCHICKOU STRÁNKU, protože tu každý podceňuje a mě velmi mile překvapila, jak mohou 100% esenciální oleje krásně působit.

 • snažila jsem se vést dcery (4 a 2roky), aby si mezi sebou vytvářeli dohody (výchova nevýchovou). Ššlo to, ale velmi to drhlo, pořád jsem to přikládala tomu, že jsou ještě malé, ale světe div se. 2dny jsem pouštěla v difuzeru borovici (100% esenciální Borovicový olej) a najednou po 2dnech začali vytvářet sami dohody, jedna se ptala druhé jestli může tohle nebo tohle…. Já koukala…. A uvědomila jsem si to, že Borovice zvyšuje sebevědomí – ti co mají sebevědomí, nemají pocit, že potřebují utlačovat nebo shazovat někoho jiného, aby měli prospěch sami. Pak jsem týden nepouštěla a po týdnu to opět začalo. Takže teď pouštím 2dny v týdnu Borovici a máme úžasné holčičky, které se mezi sebou domlouvají a nevznikají zbytečné hádky.
 • starší dcera byla nastydlá a nemohla se zbavit kašle. Pouštěla jsem Borovici v difuzeru a mazala hrudníček a krásně do dvou dnů se kašle zbavila
 • četla jsem, že borovice má antiseptické účinky a já se nemohla dlouho zbavit opakujících se svědění vnějších genitálií, tak jsem to zkusila 🙂 Naředila jsem čistý olej s Borovicovým olejem a já se problémů zbavila za 2dny.
 • prasklý koutek, říkala jsem si, když mě pomohla Borovice na svědění a je antiseptická, tak to na to taky vyzkouším – za 2dny krásně zahojený koutek a to jsem u toho jezdila lyžovat. (takže náročné vnější počasí na rty atd)

100% esenciální olej BOROVICE

Borovice-BEWIT

ikona-koupit - vlastní

 

Není Vám něco jasné? Chtěli byste se mě na něco zeptat?

Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz  – Ráda se Vám budu věnovat.

 

 Na závěr přikládám video – Borovice mast na mazání.

 

 

Inspirováno z: www.rehabilitace.info ; knihy „Aromaterapie pro léčení duše“ od Gabriela Mojay a mými zkušenostmi.

 

Menstruační a ovulační bolesti KONEC! – díky MOON

Troufám si říci, že každá žena někdy poznala menstruační nebo ovulační bolesti. Bohužel pro některé z nás ženy to není jen občas, ale je to dost pravidelné. Některé prožívají nejen bolesti podbřišku, ale i bolest halvy, špatně od žaludku, závratě, migrény. Někdy to doslova odstaví od běžného života. Prožíváte něco podobného? Už nemusíte, stačí používat …

Troufám si říci, že každá žena někdy poznala menstruační nebo ovulační bolesti. Bohužel pro některé z nás ženy to není jen občas, ale je to dost pravidelné. Některé prožívají nejen bolesti podbřišku, ale i bolest halvy, špatně od žaludku, závratě, migrény. Někdy to doslova odstaví od běžného života. Prožíváte něco podobného? Už nemusíte, stačí používat správné bylinky, které uleví nejen od bolesti, ale celkově upraví hormonální výkyv a dá do pořádku tělo.

Já jsem většinou neprožívala menstruační bolesti, ale potom co jsem přestala užívat hormonální antikoncepci a rozhodla se žít bez hormonů, tak se mi začali objevovat OVULAČNÍ BOLESTI. Někdy i menstruační, ale ty byli málokdy. Někdy byli ovulační bolesti jen mírné, někdy více intenzivní, ale vždy to trvalo 3-5dní.

Jednou jsem zažila tak obrovsky silnou bolest, která mě doslova odstavilaMoon-ořez na dva dny, kdy jsem jen ležela, neměla vůbec na nic chuť, bylo mi na zvracení a bolelo mě celé břicho. A když jsem se pídila a ptala se co by bylo fajn na úlevu a jestli by BEWIT MOON mohl taky zabrat (jenže jsem ho neměla doma), tak jsem koukla na složení a byl tam mimo jiné i Šalvěj, kterou jsem měla doma a do půl hodiny mi bylo o dost lépe. Po této šílené zkušenosti jsem si objednala BEWIT MOON.  Příští měsíc, když jsem měla znovu ovulační bolesti, tak mi stačilo si nakapat 1 kapičku MOON na 1 vaječník a 1 kapičku na 2.vaječník a rozetřela doprostřed podbřišku. A asi po 15-ti minutách byla ohromná úleva. Vůbec  žádnou bolest jsem necítila. ikona-koupit - vlastní

A dokonce ani druhý a třetí den jsem necítila žádnou bolest. Pro mě naprostý zázrak. Teď když je měsíc, kdy se objeví silnější ovulační bolesti stačí mi nakapat tři dny po sobě ráno vždy po 1 kapičce a je klid. Konečně si mohu tyto dříve „kritické dny“ užívat.

ylang,šalvěj,moon

A které bylinky a esenciální oleje podporují hormonální systém?

Které všechny oleje obsahuje speciální směs MOON pro vyrovnání hormonů

a úlevu od menstruačních a ovulačních bolestí?

CYPŘIŠ

esenciální olej  CYPŘIŠ je velmi uznávaný jako „ženský olej“ nejen pro úlevu od menstruačních bolestí.cypřiš-ořez

 • upravuje menstruační potíže
 • upravuje nadměrné menstruační krvácení
 • akné a kožní vyrážky
 • regulace krevního oběhu
 • omezuje přílišné pocení
 • pomáhá vyrovnat se a přijmout i těžkou změnu vnitřní i vnější povahy

KADIDLO

Esenciální olej z kadidla je velmi vzácný a velmi účinný na kde co. Podle vědeckých studiích díky tomuto oleji (ve 100% verzy) dorůstá chrupavka a také je dokázáno pomoc s rakovinou a to i s metastázemi.kadidlo - ilustrační obrázek

 • působí na nervový systém – uklidňuje nervové napětí a vyčerpání
 • vyrovnává podrážděnost, neklid, nespavost, úzkost a napětí
 • pomáhá při menstruačních bolestech
 • uklidňuje a soustřeďuje mysl

VETIVER

 • pomáhá na vstřebání hematomu a krevních sraženin
 • pomáhá při menstruaci a menopauze – vyrovnává nedostatek estrogenu a progesteronu
 • předepisuje se při nechutenství, chudokrevnosti a poruše vstřebávání živin

ŘEBŘÍČEK

 • vyvolává a upravuje menstruaci – je doporučován ke zmírnění silných menstruačních bolestí
 • je protikřečový a stimuluje játra
 • pomáhá při depresivních stavech

GERÁNIEGeránie-ořez

Je vyhledávána jako náhrada za olej z růže.

 • harmonizuje hormonální hladinu – vhodná při menstruačních potížích
 • odstraňuje frustraci a podráždění
 • pomáhá při infekcích močových cest

ŠALVĚJ

Obsahuje sclareol, který patří mezy fytohormony což jsou látky rostlinného původu, které mají podobnou strukturu jako lidské hormony.

 • potlačuje předmenstruační napětí a menstruační bolesti
 • premenstruační syndrom a problémy v klimakteriu
 • používá se na svalovou ztuhlost a křeče
 • pomáhá při duševní únavě a nervové slabosti, uvolňuje napětí

MAJORÁNKA

je symbolem lásky a cti

 • má protikřečové účinky
 • posiluje nervy a uklidňuje
 • vhodná pro lidi trpící stresem, starostmi a přílišným přemýšlením

LEVANDULELevandule

 • má protikřečové a analgetické účinky, tiší záněty
 • pomáhá při menstruačních potížích
 • uvolňuje nervové napětí a navozuje pocit klidu a vyrovnanosti

HEŘMÁNEK

 • působí na záněty v těle
 • uvolňuje křeče a napětí
 • byl odedávna používán jako lék na menstruační potíže

Nyní jsem vyjmenovala a popsala všech 9 nejsilnějších a nejúčinnějších esenciálních olejů na ovulační a menstruační bolesti. A celkově na hormonální výkyvy z důvodu menstruačního cyklu.

Je skvělé jak silné jsou každá zvlášť a až neuvěřitelně silné, když jsou všechny dohromady… Jejich vzájemná synergie násobí účinky navzájem a s obrovskou účinností! Sama jsem si to na sobě vyzkoušela až jsem se divila nad rychlostí účinnku!

Tato unikátní směs všech 9 nejsilnějších 100% esenciálních olejů na ovulační a menstruační bolesti je obsažena v BEWIT MOON.

Moon-ořez

ikona-koupit - vlastní

Samozřejmě můžete si koupit i jednotlivý 100% esenciální olej zvlášť, ovšem v kombinaci se účinky násobí.

Směs MOON je ovšem unikátní v tom, že je to směs toho nejlepšího z nejlepších z přírody na hormonální výkyvy související s menstruačním cyklem ženy. A podle svých zkušeností vím, že směsy působí i mnohem rychleji, protože se bylinky navzájem doplňují a násobí se jejich účinky.

A já osobně pokud mám volit chemické prášky na tišení ovulační nebo menstruační bolesti nebo MOON –  volím rozhodně bylinky a tuto směs Bewit MOON.

A co si zvolíte Vy?

I tento článek potvrzuje to co říkám: Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz

Chcete poradit, jak mít doživotní SLEVU 15% nebo 30% na všechny 100% esenciální oleje Bewit?

Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz