Kouzlo BOROVICE – co pro nás může udělat?

Jehličnany vyjadřují životní sílu a proto jsou považovány za STROMY ŽIVOTA.
Esenciální olej Borovice účinně harmonizuje životně důležité orgány.

Esenciální olej Borovice účinky

Borovice má účinky pro zdraví fyzické i psychické.

Ve starověkém Řecku jehličnan byl svatý strom bohyně plodnosti, Artemis. Mnoho kmenů v mytologii znázorňoval tuto bohyni jako mladou pannu, která žila v dutině velmi starých jehličnanů

Borovice – léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Borovice lesní odolává silné zimě, vyskytuje se i ve výšce 2500 až 3000 metrů vysokém horském prostředí. Mezi stovky jehličnanů je co do výše nejmenším stromem, navzdory tomu má nejvíce léčebných účinků. Obsahuje vitaminy C, A, K a obsah balzámu, taninů a chlorofylu je v harmonické rovnováze. Léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Už starověcí Řekové namáčeli čerstvé borové jehlice do louhu a plnili jím polštáře pro nemocné. Takové jehličí sloužilo i na obklady bolestivých údů při revmatismu. Rozvařené jehličí se přidávalo do lázní a přikládalo na bolestivá místa. Borovou silici využívaly především římské ženy – jako deodorant dechu. Údajně se používala i při léčbě rakoviny.

Borovice a zdraví – na co se dá použít?

Borový elixír

Koncem června, začátkem července se sbírají konce větviček, z nichž se elixír připravuje. Tento elixír se používá k léčbě pohlavních orgánů, ale nejúčinnějším se projevil proti bolení hlavy. Je určen k léčení dýchacích cest, je vhodný pro inhalaci, na olejomasáž a do koupele. Posiluje srdeční sval, stimuluje činnost nadledvinek, což má příznivý vliv na tvorbu hormonů. Díky antiseptickým účinkům snižuje zánětlivé procesy. Regeneruje nervovou soustavu, posiluje žaludek a má léčebný účinek na onemocnění močového měchýře. Elixír se využívá na detoxikaci organismu, vyrovnává činnost štítné žlázy, optimalizuje rovnováhu mezi zásadami a kyselinami (vyrovnává PH v těle). Doporučuje se ho užívat i zdravým lidem jako prevenci proti uvedeným zdravotním potížím.

Borový čaj

Barva čaje připraveného z borovice připomíná barvu probouzejícího se slunce, a jak už i barva prozrazuje, jde o zdravý nápoj. Osvěží a zároveň i relaxuje naše tělo. Především je určen pro mladé maminky, které trpí bolestí hlavy nebo mají problémy se spaním. Čaj je doporučován i při nervozitě a při depresi. Uklidňuje a dodává sílu pro náš organismus. Tři lžíce větviček dáme do půl litru vody, vaříme 5-10 minut a necháme vyluhovat 15-20 minut. Ochucujte medem.

Esenciální olej Borovice
Esenciální olej z Borovice pomáhá při gynekologických potížích, dýchacích potížích, zadržené lymfě. Ale také pomáhá zvýšit sebevědomí

Borový olej

Olej má krásnou zelenou barvu a velmi příjemnou vůni. Pro mladé maminky se doporučuje po sprše. Olej rozetřeme po celém těle a necháme působit během 10-15 minut. V ojedinělých případech může éterický olej vyvolat kožní alergii, a proto borovicový olej používáme ředěný s neutrálním olejem. Po porodu a během kojení tento éterický olej aktivuje svalstvo, má dobrý vliv na páteř, zvyšuje vitalitu, vyživuje pleť a svalstvu dodává elasticitu a sílu.

V orientálním lékařství je borovicový olej považován za teplý a suchý a za posilovač energie čchi. usnadňuje vykašlávání, působí hojivě a antisepticky, proto je indikován na široké spektrum  plicních potíží, ačkoliv je prospěšný i třeba při revmatismu.

Je jedním z nejlepších olejů na vyčištění plic od studeného hlenu a v boji proti infekci dýchacích ústrojí. Může být použit při zánětech a překrvení dutin a průdušek, kašli, astmatu a bronchitidě.

V kombinaci s olejem z tymiánu, eukalyptu a Tea Tree je také vhodný na nachlazení a chřipku vyznačující se zimnicí a únavou, léčí také bělavý katar.

Díky antiseptickým a protizánětlivým účinkům je borovicový olej vhodný i na zánět močového měchýře, zánět ledvinové pánvičky. Stimulací ledvin a redukcí kyseliny močové v krvi esenciální olej také přináší úlevu při revmatických bolestech a artritidě.

Pro svůj tonizační účinek na plíce, ledviny a nervy se borovicový olej   řadí mezi nejúčinnější esenciální oleje na únavu a nervovou slabost

Borovicový olej působí i psychologicky.

Jeho svěží, ostré a „vzdušné“ aroma spolu s již zmíněným působením na plíce jej řadí k elementu Kovu.

Borovicový olej posiluje tělesného ducha – a tím otevírá hruď, vštěpuje pozitivitu a pomáhá obnovovat sebedůvěru. Rozptyluje melancholii, potlačuje pesimismus a znovu probouzí naše instinktivní spojení se životem.

Na jemnější úrovni je Dr. Edward Bach označil jako „vhodný pro ty, kdo obviňují sami sebe“, kdo se cítí zodpovědný nejen za své jednání, ale i za chyby a trápení jiných. Borovice jako rostlina ochrany je indikována pro případy nerovnováhy elementu Kovu, kde je slabost „hranice“ a sebevědomí, kdy osoba není schopna dostát požadavkům druhých. Takový jedinec nedokáže přeměnit síly svého okolí a projevují se u něj sklony obrátit se dovnitř, pociťovat bezmocnost a vlastní bezcennost.

Borovicový olej obnovením emocionální pozitivy a vnější „hranice“ stejně jako schopnosti “ podstoupit“ zkušenosti rozptyluje jak negativní mínění o vlastní osobě, tak i výčitky z nesprávného obviňování se a nahrazuje je odpuštěním a akceptováním sebe sama.

Sama na sobě jsem vyzkoušela 100% esenciální Borovicový olej od české firmy a jsem s ním velmi spokojená. Dříve jsem esenciálním olejům ve formě inhalace (v difuzéru), neměla moc důvěru. Nechápala jsem, jak může fungovat – než jsem vyzkoušela! Nyní jsem zjistila, že borovicový olej jsem si vybrala velmi intuitivně a je „dělaný jak pro mě“ a mé zkušenosti to dokazují. Nejdříve napíšu zkušenost na PSYCHICKOU STRÁNKU, protože tu každý podceňuje a mě velmi mile překvapila, jak mohou 100% esenciální oleje krásně působit.

  • snažila jsem se vést dcery (4 a 2roky), aby si mezi sebou vytvářeli dohody (výchova nevýchovou). Šlo to, ale velmi to drhlo, pořád jsem to přikládala tomu, že jsou ještě malé, ale světe div se. 2dny jsem pouštěla v difuzeru borovici (100% esenciální Borovicový olej) a najednou po 2dnech začali vytvářet sami dohody, jedna se ptala druhé jestli může tohle nebo tohle…. Já koukala…. A uvědomila jsem si to, že Borovice zvyšuje sebevědomí – ti co mají sebevědomí, nemají pocit, že potřebují utlačovat nebo shazovat někoho jiného, aby měli prospěch sami. Pak jsem týden nepouštěla a po týdnu to opět začalo. Takže teď pouštím 2dny v týdnu Borovici a máme úžasné holčičky, které se mezi sebou domlouvají a nevznikají zbytečné hádky.
  • starší dcera byla nastydlá a nemohla se zbavit kašle. Pouštěla jsem Borovici v difuzeru a mazala hrudníček a krásně do dvou dnů se kašle zbavila
  • četla jsem, že borovice má antiseptické působení a já se nemohla dlouho zbavit opakujících se svědění vnějších genitálií, tak jsem to zkusila 🙂 Naředila jsem čistý olej s Borovicovým olejem a já se problémů zbavila za 2dny.
  • prasklý koutek, říkala jsem si, když mě pomohla Borovice na svědění a je antiseptická, tak to na to taky vyzkouším – za 2dny krásně zahojený koutek a to jsem u toho jezdila lyžovat. (takže náročné vnější počasí na rty atd)

100% esenciální olej BOROVICE

Podpora lymfatického systému, psychiky a ledvin.

Povzbuzuje sebevědomí a rozhodnost.

Skvělá na gynekologické potíže.

Esenciální oleje jsou skvělými pomocníky v širokém množství použití pro naše fyzické i psychické zdraví, ale také domácnost a zvýřata.

Není Vám něco jasné? Chtěli byste se mě na něco zeptat?

Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz  – Ráda se Vám budu věnovat.

 Na závěr přikládám video – Borovice mast na mazání.

Inspirováno z: www.rehabilitace.info ; knihy „Aromaterapie pro léčení duše“ od Gabriela Mojay a mými zkušenostmi.