Objevila jsem kouzlo BOROVICE – co pro nás může udělat?

Jehličnany jsou stálezelené stromy a vyjadřují životní sílu, která je nevyčerpatelná, a proto jsou známé jako stromy života. Ve starověkém Řecku jehličnan byl svatý strom bohyně plodnosti, Artemis. Mnoho kmenů v mytologii znázorňoval tuto bohyni jako mladou pannu, která žila v dutině velmi starých jehličnanů.

Borovice – léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Borovice lesní odolává silné zimě, vyskytuje se i ve výšce 2500 až 3000 metrů vysokém horském prostředí. Mezi stovky jehličnanů je co do výše nejmenším stromem, navzdory tomu má nejvíce léčebných účinků. Obsahuje vitaminy C, A, K a obsah balzámu, taninů a chlorofylu je v harmonické rovnováze. Léčí a harmonizuje životně důležité orgány.

Už starověcí Řekové namáčeli čerstvé borové jehlice do louhu a plnili jím polštáře pro nemocné. Takové jehličí sloužilo i na obklady bolestivých údů při revmatismu. Rozvařené jehličí se přidávalo do lázní a přikládalo na bolestivá místa. Borovou silici využívaly především římské ženy – jako deodorant dechu. Údajně se používala i při léčbě rakoviny.

Borovice a zdraví – na co se dá použít?

Borový elixír

Koncem června, začátkem července se sbírají konce větviček, z nichž se elixír připravuje. Tento elixír se používá k léčbě pohlavních orgánů, ale nejúčinnějším se projevil proti bolení hlavy. Je určen k léčení dýchacích cest, je vhodný pro inhalaci, na olejomasáž a do koupele. Posiluje srdeční sval, stimuluje činnost nadledvinek, což má příznivý vliv na tvorbu hormonů. Díky antiseptickým účinkům snižuje zánětlivé procesy. Regeneruje nervovou soustavu, posiluje žaludek a má léčebný účinek na onemocnění močového měchýře. Elixír se využívá na detoxikaci organismu, vyrovnává činnost štítné žlázy, optimalizuje rovnováhu mezi zásadami a kyselinami (vyrovnává PH v těle). Doporučuje se ho užívat i zdravým lidem jako prevenci proti uvedeným zdravotním potížím.

čaj z boroviceBorový čaj

Barva čaje připraveného z borovice připomíná barvu probouzejícího se slunce, a jak už i barva prozrazuje, jde o zdravý nápoj. Osvěží a zároveň i relaxuje naše tělo. Především je určen pro mladé maminky, které trpí bolestí hlavy nebo mají problémy se spaním. Čaj je doporučován i při nervozitě a při depresi. Uklidňuje a dodává sílu pro náš organismus. Tři lžíce větviček dáme do půl litru vody, vaříme 5-10 minut a necháme vyluhovat 15-20 minut. Ochucujte medem.

Borový olej

Olej má krásnou zelenou barvu a velmi příjemnou vůni. Pro mladé maminky se doporučuje po sprše. Olej rozetřeme po celém těle a necháme působit během 10-15 minut. V ojedinělých případech může éterický olej vyvolat kožní alergii, a proto borovicový olej používáme ředěný s neutrálním olejem. Po porodu a během kojení tento éterický olej aktivuje svalstvo, má dobrý vliv na páteř, zvyšuje vitalitu, vyživuje pleť a svalstvu dodává elasticitu a sílu.

V orientálním lékařství je borovicový olej považován za teplý a suchý a za posilovač energie čchi. usnadňuje vykašlávání, působí hojivě a antisepticky, proto je indikován na široké spektrum  plicních potíží, ačkoliv je porspěšný i třeba při revmatismu.

Je jedním z nejlepších olejů na vyčištění plic od studeného hlenu a v boji proti infekci dýchacích ústrojí. Může být použit při zánětech a překrvení dutin a průdušek, kašli, astmatu a bronchitidě.

V kombinaci s olejem z tymiánu, eukalyptu a Tea Tree je také vhodný na nachlazení a chřipk vyznačující se zimnicí a únavou, léčí také bělavý katar.

Díky antiseptickým a protizánětlivým účinkům je borovicový olej vhodný i na zánět močového měchýře, zánět ledvinové pánvičky. Stimulací ledvin a redukcí kyseliny močové v krvi esenciální olej také přináší úlevu při revmatických bolestech a artritidě.

Pro svůj tonizační účinek na plíce, ledviny a nervy se borovicový olej   řadí mezi nejúčinnější esenciální oleje na únavu a nervovou slabost

Borovice-BEWITBorovicový olej působí i psychologicky.

Jeho svěží, ostré a “vzdušné” aroma spolu s již zmíněným působením na plíce jej řadí k elementu Kovu.

Borovicový olej posiluje tělesného ducha – a tím otevírá hruď, vštěpuje pozitivitu a pomáhá obnovovat sebedůvěru. Rozptyluje melancholii, potlačuje pesimismus a znovu probouzí naše instinktivní spojení se životem.

ikona-koupit - vlastní

 

Na jemnější úrovni jeje Dr. Edward Bach označil jako “vhodný pro ty, kdo obviňují sami sebe”, kdo se cítí zodpovědný nejen za své jednání, ale i za chyby a trápení jiných. Borovice jako rostlina ochrany je indikována pro případy nervováhy elementu Kovu, kde je slabost “hranice” a sebevědomí, kdy osoba není schopna dostát požadavkům druhých. Takový jedinec nedokáže přeměnit síly svého okolí a projevují se u něj sklony obrátit se dovnitř, pociťovat bezmocnost a vlastní bezcennost.

Borovicový olej obnovením emocionální pozitivy a vnější “hranice” stejně jako schopnosti ” podstoupit” zkušenosti rozptyluje jak negativní mínění o vlastní osobě, tak i výčitky z nesprávného obviňování se a nahrazuje je odpuštěním a akceptováním sebe sama.

 

Borovice-BEWITSama na sobě jsem vyzkoušela 100% esenciální Borovicový olej od české firmy a jsem s ním velmi spokojená. Dříve jsem esenciálním olejům ve formě inhalace (v difuzéru), neměla moc důvěru. Nechápala jsem, jak může fungovat – než jsem vyzkoušela! Nyní jsem zjistila, že borovicový olej jsem si vybrala velmi intuitivně a je “dělaný jak pro mě” a mé zkušenosti to dokazují. Nejdříve napíšu zkušenost na PSYCHICKOU STRÁNKU, protože tu každý podceňuje a mě velmi mile překvapila, jak mohou 100% esenciální oleje krásně působit.

  • snažila jsem se vést dcery (4 a 2roky), aby si mezi sebou vytvářeli dohody (výchova nevýchovou). Ššlo to, ale velmi to drhlo, pořád jsem to přikládala tomu, že jsou ještě malé, ale světe div se. 2dny jsem pouštěla v difuzeru borovici (100% esenciální Borovicový olej) a najednou po 2dnech začali vytvářet sami dohody, jedna se ptala druhé jestli může tohle nebo tohle…. Já koukala…. A uvědomila jsem si to, že Borovice zvyšuje sebevědomí – ti co mají sebevědomí, nemají pocit, že potřebují utlačovat nebo shazovat někoho jiného, aby měli prospěch sami. Pak jsem týden nepouštěla a po týdnu to opět začalo. Takže teď pouštím 2dny v týdnu Borovici a máme úžasné holčičky, které se mezi sebou domlouvají a nevznikají zbytečné hádky.
  • starší dcera byla nastydlá a nemohla se zbavit kašle. Pouštěla jsem Borovici v difuzeru a mazala hrudníček a krásně do dvou dnů se kašle zbavila
  • četla jsem, že borovice má antiseptické účinky a já se nemohla dlouho zbavit opakujících se svědění vnějších genitálií, tak jsem to zkusila 🙂 Naředila jsem čistý olej s Borovicovým olejem a já se problémů zbavila za 2dny.
  • prasklý koutek, říkala jsem si, když mě pomohla Borovice na svědění a je antiseptická, tak to na to taky vyzkouším – za 2dny krásně zahojený koutek a to jsem u toho jezdila lyžovat. (takže náročné vnější počasí na rty atd)

100% esenciální olej BOROVICE

Borovice-BEWIT

ikona-koupit - vlastní

 

Není Vám něco jasné? Chtěli byste se mě na něco zeptat?

Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz  – Ráda se Vám budu věnovat.

 

 Na závěr přikládám video – Borovice mast na mazání.

 

 

Inspirováno z: www.rehabilitace.info ; knihy “Aromaterapie pro léčení duše” od Gabriela Mojay a mými zkušenostmi.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.