Jak vznikají civilizační nemoci? Jak se jich zbavit?

V článku: Molekula NO může zachránit život! jsem uvedla úryvek z knihy, kterou Dr. Ignarro napsal právě o funkci signální molekuly oxidu dusnatého (NO)Nyní pokračování, Proč jsou vlastně civilizační nemoci? Jak je můžeme nechat vymizet? A může nám opravdu molekula NO pomoci vymizet tyto nemoci? Kdyby zmizely kardiovaskulární příčiny smrti, tak by se v průměru prodloužil …

V článku: Molekula NO může zachránit život! jsem uvedla úryvek z knihy, kterou Dr. Ignarro napsal právě o funkci signální molekuly oxidu dusnatého (NO)nobelova cena NONyní pokračování, Proč jsou vlastně civilizační nemoci? Jak je můžeme nechat vymizet? A může nám opravdu molekula NO pomoci vymizet tyto nemoci?

Kdyby zmizely kardiovaskulární příčiny smrti, tak by se v průměru prodloužil život o 7let! Jak to?

Všichni nějak cítíme, že lidé byli nemocný vždy, ale byly doby, kdy umírali lidi dřív, ale také byly doby, kdy umírali mnohem později než nyní. Ale o tom se dnes nemluví….Byly doby starověku, kdy se lidé dožívali více než 100let a bylo to jen tím, že podmínky pro dlouhý život byly na vysoké úrovni a míra nepříznivých vlivů byla na minimu.statistika civilizačních chorob

Nejběžnější civilizační nemoci:

 • Kardiovaskulární choroby
 • Rakovina
 • Deprese – jsou dopadem všeho dohromady
 • cukrovka

Od roku 1900 jsou každoročně kardiovaskulární choroby v úmrtí na 1.místě – celosvětově

Na kardiovaskulární choroby a poruchy krevního oběhu, zemřelo tolik lidí jako na 7 dalších příčin dohromady. Umíte si to představit co to je? To jsou obrovské čísla. Vysoký krevní tlak, je nejčastější příčina návštěvy lékaře a to celosvětově. Když máme tlak 160/95  je 7x vyšší pravděpodobnost infarktu a mrtvice mozkové. 90% případů impotence u mužů má příčinu v kardiovaskulárních onemocnění.

Vše začíná u vysokého tlaku, přijdete k doktorovi, na nějakou pravidelnou prohlídku. Ono změřit tlak je lehké, trvá to minutku a nic to nestojí….

Doktor tlak změří, máte 135/90 a doktor na to „no už to máte docela vysoký, raději přijďte ještě za týden, budeme sledovat“. Teď začnete bláznit, přijdete na kontrolu, sedíte v čekárně nervózní, doktor změří tlak znovu, máte 140/95 a to už je na prášky. A máte prášky a najednou to začne lítat. Tlak, ledviny, plíce… a pentagram začne lítat a skončíte pravidelný návštěvník ordinací.

Výroba a spotřeba léků:2-leky

 1. Léky na vysoký tlak jsou na 1.místě v produkce farmaceutických společnostech
 2. Léky proti cholesterolu
 3. Léky proti depresím

Tyhle tři kategorie léků tvoří 70% zisku farma společností.

Co by to pro FARMA SPOLEČNOSTI znamenalo, když by se našla firma, která by začala prodávat nějaký produkt, který by toto vyřešil?

A právě česká firma OKG tuto odvahu měla. Jako jediná vzala tento unikátní objev a vyrobila unikátní potravinový doplněk, který nám pomáhá tvořit Oxid dusnatý v těle. Jmenuje se FACTOR BASE NO

Jak to souvisí s civilizačními chorobami?:

V těle je nesmírné množství volných radikálů – kyslíkové radikály atd., které se podílejí na tom čemu se říká oxidační stres. To jsou věci, které poškozují nejrůznější části organismu. Tyto části, ty které způsobují oxidační stres, likvidují oxid dusnatý.

Čím jsou způsobené civilizačními choroby? Můžeme říct – oxidačním stresemto je totiž to jediné co dříve nebylo!

Dnes máme léky, pesticidy, oxidy dusíku v ovzduší, ozon a vše tohle se podílí na oxidačním stresu. Pokud budeme bojovat přírodou proti oxidačnímu stresu, tím napomůžeme, aby oxid dusnatý (NO) zbýval na to, co má dělat. A jeho hlavní účel v organismu je, zlepšovat stav endotelu (výstelky cév) a to od těch velkých, který jsou v srdci, až po ty malinké v očích…

To je úžasné působení oxidu dusnatého (NO)

A největším zdrojem NO (oxidu dusnatého) je ARGININ

Arginin je aminokyselina, která je běžnou složkou bílkovin. Každá bílkovina má 22 aminokyselin a jednou z nich je arginin. A ten arginin kromě jiného vytváří v tom organismu ten oxid dusnatý.

Existují potraviny, které stimulují arginin v NO:

 • Maso – hlavně červené maso
 • Olivový olej
 • Ořechy
 • Granátové jablko

Ze stravy získáváme 1-2g argininu – bohužel dnešní spotřeba se odhaduje na 4-5g argininu denně, aby tělo produkovalo dostatečné množství NO.

Z toho vyplývá, že je tu prostor pro doplňky stravy v nejryzejší podobě.

Pokud by bylo všeho akorát, tak tu nejsme nuceni doplňovat jinak. Doplňky stravy tu jsou proto, aby nám doplnili to, co nejsme schopni využít nebo získat v běžné stravě.

Co by měl takový doplněk obsahovat?

Musí obsahovat ARGININ, ale musí ho obsahovat dostatečné množství. Pokud budete používat řádově 1-3g argininu v různých doplňkách, nemá to významný vliv na tvorbu NO v těle.

Další důležitou látkou, která je potřeba je aminokyselina – CITROLÍN – výhoda v tom, že se z ní arginin vytváří v organismu. Tím prodlužujeme dobu vytváření NO.

Pokud jíme arginin současně s citrolínem, tak mám dostatek argininu pro celý den.

Antioxidanty nám chrání, vznikající NO (oxid dusnatý), aby ho bylo možno co nejvíc využít pro zlepšení stavu výstelky + další věcí o které bylo již zmíněno

 Dr. Ignarro

Dr. Ignarro zjistil, že minimální dávka argininu, která stačí pro tvorbu NO pro lo, jsou 4g Denně!

S čím nám může Factor Base NO pomoci?

 • Kardio-vaskulární problémy
 • Cukrovka – tvorba inzulínu, pomoc s cukrovkářskými nohy
 • Zlepšení paměti
 • Imunita
 • Vysoký tlak
 • cholesterol
 • Revmatická artritida – tlumí záněty, prokrvení kloubů
 • Žaludeční vředy – tlumí bakteriální infekci
 • Problémy s prostatou
 • Alzheimerova choroba
 • Problémy s potencí a erekcí

A vzhledem k tomu, že FB NO umožňuje syntézu metabolismus homocysteinu, tak jsem i přesvědčená o tom, že bude napomáhat i při léčbě kožních problémů jako jsou ekzémy, lupenky atd. Toto ještě není potvrzené, ale příště na stránky vložím článek o vlivu homocysteinu na náš organismus, abyste i Vy mohly pochopit jak homocystein je velmi důležitý na kožní problémy.

Česká firma OKG vzala tento unikátní objev a vyrobila unikátní potravinový doplněk, který nám pomáhá tvořit Oxid dusnatý. FACTOR BASE NO

ZKUŠENOSTI s Factor Base NO:FB NO okraje

 • Moje mamka má dlouhé roky problémy s křečovými žilami, hrozně ji otékaly nohy hlavně v létě a při námaze a měla hrozné křeče v nohách. Po prvním použití FB NO měla úlevu od křečí v nohách a hodně si libovala, že konečně první léto byla bez bolesti a otoků. Proto si také hned ode mě vzala další balení FB NO hned jak přišel na trh.ikona-koupit - vlastní
 • Zdenka S.: Musím se s Vámi podělit o moji nejnovější zkušenost s Factor Base NO. Brala jsem ji včera po druhé na noc…..dnes ráno k mému velkému údivu opět začínám cítím nohu, kterou jsem měla 4 roky mrtvou po uskřípnutí nervu od bederní páteře – bylo to velmi nepříjemné, omezující – nohu začínám cítit – je to zázrak a děkuji , že máme tak skvělé produkty, děkuji za Factor Base NO
 • Lenka Z.: NOVÝ VÝROBEK Factor Base NO – PROSTĚ ZÁZRAK!
  Dneska mi volala kamarádka paní Lenka V. – Crohnova choroba. „Beru to dva dny, tak ti hned volám. Přestalo mě bolet to koleno i výron v kotníku už nebolí tak příšerně. Spím celou noc a bez léků, taky mě okamžitě přestal bolest žaludek a včera jsem dokonce snědla bramborový salát s majonézou a všechno je OK. Chodím krásně na záchod bez bolestí a už jen jednou denně“ Je to OPRAVDU ZÁZRAK!!!
 • Hlava přestala hned bolet. Zkušenost s novým výrobkem OK Factor Base NO – švagrovou Alenku F., dva dny jí trápila bolest hlavy, užívala Brufen. Včera opět bolesti, jelikož si brala ode mně FB NO, tak si ho večer namíchla a bolest přešla. Dneska mi volala : „Hlava mě přestala bolet po tom Tvém zázraku“ Jana N. Karviná
 • Factor Base NO jsem dal vyzkoušet svému kamarádovi, kterému hrozila amputace nohy. Je silný cukrovkář. Už po dvou týdnech užívání doktor zkonstatoval, že amputace není nutná !!! noha se začala opět prokrvovat… FB NO má neuvěřitelně rychlé účinky a mému kamarádovi zachránil tento výrobek nohu…velké díky. Ing. Karel Rezek
 • Tchýně má Bechtěreva, silnou cukrovku a zvýšený tlak. Tvořili se jí často záněty po celém těle. Po užívání FB NO se jí snížila cukrovka a hlavně se jí netvořili záněty a cítila se vitálnější, navíc šla na testy s cukrovkou a i cukr se jí snížil.
 • Již 2 hodiny po užití FactorBase NO jsem cítila obrovskou úlevu těžkých a studených nohou a přestalo mě bolet koleno. Je to opravdu pecka, jak rychlý nástup má. Použila jsem i všechny ostatní produkty OKG, které celá rodina užíváme. S láskou a vděčností děkuji za tyto diamanty, které lidi uzdravují!!! (Ivona Chloubová)

Jedinečný výrobek FACTOR BASE NO, který může zachránit život tisícům lidí koupíte Zdety, cukrovka, cholesterol

Když se budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit, napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

Chcete se opravdu UZDRAVIT a nebo TO chcete jen „na pojišťovnu“

Najděte si nový styl života, ve kterém se budete cítit plní energie a budete si užívat života naplno….