Chutě na sladké? – jak na ně a proč jsou?

Ptáte se sami sebe: „Co mi chybí, když mám chuť na sladké nebo slané?“
Neodolatelná chuť na některý druh potravin může signalizovat nedostatek některého z vitamínů či minerálů.
Co to znamená?

Možná také máte pořád chuť na sladké nebo slané.

Co to znamená?

Neodolatelná chuť na některý druh potravin může signalizovat nedostatek některých základních živin. A naše výživa se ubírá nesprávným směrem.

Pokud ovšem dáme tělu to co skutečně potřebuje, tak to pak nevypadá jako když tělo říká:“Chybí mi vitamín B12 a C“ – a Vy mu dáte řízek. Tělo znovu: „Hele já chtěl vitamín C a nyní mi chybí ještě hořčík“ A Vy mu dáte čokoládu :o)

Jaký vitamín chybí, když je chuť na:

Banány: nejspíše Vám chybí draslík a hořčík. Jeden střední banán ho obsahuje asi 555mg.
Sýry: máte opravdový hlad po vápníku a fosforu.
Jablka: Dodává vápník, fosfor, hořčík a draslík a může přispět svým pektinem ke snížení hladiny cholesterolu.
Máslo: Zdroj nasycených mastných kyselin.
Kola: může znamenat v podstatě totéž jako na kávu, obojí obsahuje kofein. Pozor mnoho cukru!
Ořechy: Přijímáte hodně bílkovin, vitamínu B i tuku. Pokud jsou solené, dostáváme do sebe i mnoho soli. – většinou využívají lidé ve stresových situacích.
Vajíčka: dvě vejce denně dodají kromě až 13g bílkovin, aminokyseliny a selen, což je přínosem. Žloutek obsahuje rovněž dosti cholesterolu, ale i trochu cholinu, který jej rozpouští. Lékaři doporučují lidem s vyšším cholesterolem nejvýše 3vejce týdně včetně těch, která jsou ukryta v těstovinách.
Ananas: Je bohatý na draslík a vitamín A, vitamín C, vápník, hořčík, fosfor, biotin a inositol
Sůl: chuť na ní neznamená její nedostatek, ale návyk. Snížená funkce štítné žlázy vyvolává touhu po slaných jídlech. A také je to signál oslabených ledvin.
Mléko: Dodává vápník, aminokyseliny, tryptofan, který má uklidňující účinek. Ale pozor zahleňuje organismus, protože s ním naše trávení má velkou práci.

Chuť na sladké a slané
Jaký vitamín nebo minerál Vám chybí, když máte chuť na sladké nebo slané?

Bohužel doporučené 5 porcí ovocí a zeleniny je v dnešní době naprosto nedostačující. A to nemluvím o tom, že spousta lidí nesplní ani tuto minimální hodnotu ovoce a zeleniny během dne. A potom se nemůžeme divit, že jsme tak nemocní, překyselení atd…  I to je jeden z hlavních důvodů, proč nám chybí celkově asi 60% živin.

Proto je vhodné stravu doplnit PŘÍRODNÍMI MULTIVITAMÍNY. Já mám vyzkoušené Factor Base Kids, které mají skvělé zkušenosti právě i s přestáním mít chuť na sladké a jedné paní i přestaly chutnat cigarety 🙂 – protože jak jsem již psala, když má tělo co potřebuje, nepotřebuje nic dalšího.

Přírodní vitamíny pro děti

Přírodní multivitamíny

Obsahuje veškeré potřebné vitamíny pro posílení imunity, soustředění i správný vývoj.

A pokud tělo opravdu dostane to, co potřebuje cítíme se skvěle. Cítíme se plní vitality, energie, bez bolesti, bez zácpy atd.

Je pravda, že jsem zastáncem toho, že pokud tělo si něco vyžaduje, tak bychom mu to měli dát. ALE POZOR – záleží také co to je :o)  Vemte si kdyby takový alkoholik si řekl, že tělo alkohol potřebuje a proto pije každý den litr vodky 🙂 tohle je relativní. Protože ne vždy poznáme co skutečně tělo potřebuje, co mu chybí.

Za hodně podstatné vidím to, že když se jdu nasnídat, tak chvíli zastavit, popřemýšlet a vnímat na co vlastně mám chuť?

Víte vytvořili jsme si stereotypy už od rodičů a proto si každé ráno mažeme chleba s marmeládou, salámem…..atd. A věřte mi, že jen přijít do kuchyně a chvilku jen v klidu přemýšlet. „Mám skutečně chuť na marmeládu, mám skutečně chuť na sýr, salám…? Nebo bych si dala raději tohle či něco jiného? Nebo dnes raději dám pauzu?“ uděláte hodně pro naše tělo.

Je neuvěřitelné jak si tělo řekne samo, ale je potřeba mu dát prostor na to, aby se vůbec projevilo a Vy jste poznali na co SKUTEČNĚ máte CHUŤ!!!

Bylinky a správná strava jsou skvělými pomocníky pro naše zdraví a můžeme díky nim se zbavit zdravotních problémů, nebo si zdraví udržet a žít s energií a vitalitou.

Líbí se mi spojení esenciálních olejů a přírodních potravinových doplňků. Protože esenciální oleje pročistí organismus a obnovuje správnou funkci. (navíc působí skvěle na psychiku). A přírodní potravinové doplňky vyživuje organismus, tam kde nám nestačí strava (což je dost často…)

“ Vraťme se k přírodě a příroda nás odmění“

Když se mě budete chtít na něco zeptat nebo s něčím poradit NAPIŠTE MI: radka@prokvalitnizivot.cz

Sdílejte tento článek ať co nejvíce lidí ví o možnosti přírodního léčení sebe sama… Děkuji za sdílení,  za komentáře nebo Like.