Život bez nohou a bez rukou – jde žít šťastně?

Dokážete si představit žít bez rukou a bez nohou? Upřímně já si to v tuto chvíli představit nedokážu. Avšak Nick Vujicic mě tímto velmi inspiruje, protože mi ukazuje, že většina z nás se dívá na to co vše nemá a že AŽ bude mít auto, AŽ bude tím vedoucím, AŽ bude mít děti, AŽ děti …

Dokážete si představit žít bez rukou a bez nohou?

Upřímně já si to v tuto chvíli představit nedokážu. Avšak Nick Vujicic mě tímto velmi inspiruje, protože mi ukazuje, že většina z nás se dívá na to co vše nemá a že AŽ bude mít auto, AŽ bude tím vedoucím, AŽ bude mít děti, AŽ děti vyrostou…. bude šťastný.

Máme v podstatě na výběr 2 možnosti:

  1. být nešťastný a zlý za to co nemám
  2. být vděčný a prožívat štěstí za to co MÁM

Protože ŠTĚSTÍ je ŽÍT TADY A TEĎ. Vůbec si uvědomit, co vše máme. I když si myslíte, že máte hodně málo, tak pořád máte daleko víc než rodiny v Africe, máme i daleko víc než měli dříve králové. A máme být za co VDĚČNÍ, protože život se skládá z toho co je PRÁVĚ TEĎ A TADY. I Vaše budoucnost se rodí právě TEĎ, protože se rodí z Vašeho současného rozhodnutí.

A je i Vaše rozhodnutí BÝT ŠŤASTNÝ tak jednoduché – je to jen úhel pohledu na danou věc.

Ne vždy se dějí věci, které jsou pro nás v tuto chvíli hezké, i já je prožívám, ale vždy záleží na úhlu pohledu. A pro mě to jsou i moje zkušenosti ze života, protože vždy v takové šílené chvíli, kdy jsem si sama říkala „Proč?, proč se mi toto stalo? Proč se mi to děje?“ Nevěděla jsem kam dál, co bude atd. Tak po určité době (mohou to být dny, týdny, i měsíce), jsem zjistila, proč se mi to stalo – protože bez toho BYCH NEBYLA TAKOVÁ JAKÁ JSEM PRÁVĚ TEĎ! Protože bez této zkušenosti bych nedošla tam kam jsem právě došla….

A jelikož jsem již takové události prožila a jistě prožíváte i Vy, tak mám pro Vás radu, která mi v náročných chvílích velmi pomáhá a pak vidím situaci jinak. Vždy si řeknu: “ I když nevím proč se mi toto děje, je to dobře. Vše je v pořádku. Vím, že důvod PROČ zjistím později, ale vím, že vše je tak jak má být. Protože vím, že mě to má něco naučit“

Další rada je, buďte v tu chvíli VDĚČNÍ za to co ještě máte, protože těch věcí je opravdu hodně. Vždy když jdu na procházku se psem, tak si uvědomím vděčnost vůbec toho, že mohu chodit, že mohu vidět tu krajinu kolem, že mohu pohladit psa, obejmout své děti a manžela, které miluji. Protože někteří to štěstí nemají.

I přesto, že Nick Vujicic je bez rukou a nohou, prožívá život takový jaký bychom chtěli i my a PROČ? Dozvíte se ve videích:

 

+ Motivační vzkaz od Nicka Vujicice

 

Věřím, že inspiruje i Vás.

 

Krásný den plný života přeje,

 

Radka