Červen – čistá střeva – jak na to?

ČERVEN je měsíc tenkého střeva – a co to vlastně znamená?

Pokud jste nezahájili očistu organismu nebo nezměnili životní styl, včetně jídelníčku, směrem ke zdraví s prvními jarními dny, je na to v červnu ten nejvyšší čas.

V podstatě máte poslední příležitost se očistit před létem!

 

LÉTO je jediné období, kdy si tělo ukládá živiny do zásoby, ALE jen do VYČIŠTĚNÉHO TĚLA!!!

 

Měsíc červen je obdobím tenkého střeva. Prostřednictvím tenkého střeva proudí do našeho organismu velké množství důležitých látek. Jakékoli zhoršení činnosti tohoto orgánu má dopady na naše zdraví. Na tenké střevo působí kromě způsobu stravování i psychické faktory a emoce. Škodí mu rozčilování, stres, strachy a nedobrá nálada.

Ve střevech sídlí dobrá nálada – a proto většina lidí co má zácpu, má špatnou náladu 🙂 Chcete si ji zlepšit? – pročištěte si střeva!

Na fyzické úrovni se oslabené tenké střevo může vyznačovat zaplísněním organismu a různými zdravotními problémy způsobenými nedostatkem některéhmarguerite-1424886_1280o vitaminu nebo miterálu. Objevit se mohou také průjmy a zažívací potíže.

Prevence a léčba: Kromě správné životosprávy a celkového životního postoje je vhodným způsobem léčby i bylinky – na tenké střevo se z bylin ze zahrádky používá tinktura z kopretiny

Příprava: Čerstvou nať nakrájíme nadrobno a naplníme jí láhev asi do 1/5. Láhav nesmí být tmavá. Nať potom zalijeme 65% lihem až po hrdlo a necháme 14dní vyluhovat, může být i na slunci, denně protřepáváme. Po 14-ti dnech zfiltrujeme a získáme tinkturu.

Užívá se 4-5 kapek 3xdenně asi ve 100ml vody.

 

Pokud se chcete pročistit, ale nechce se Vám dělat tinktura, nebo nemáte čas a přístup ke kopretinám – doporučuji na pročištění střev 100% esenciální olej COLDET – který je speciálně určeColdetný na detoxikaci střev, kde sídlí 80% naší imunity (ale také alergie, ekzémy, zažívací potíže, potíže s vyprazdňováním, dobrá nálada, bronchitidy, plicní onemocnění atd…).

Stačí 1-2kapičky na břicho každý den a děláte to nejlepší pro čistá a zdravá střeva a tím si i posílíte hloubkovou imunitu. (mimochodem při alergické reakci, když se namaže pod nos, tak to poměrně rychle tlumí příznaky alergie – u manžela za 20minut byl v pohodě)

 

ikona-koupit - vlastní

 

 

 

Ohledně pročištění doporučuji také si přečíst články o PŘEKYSELENÍ ORGANISMU, protože vyrovnání PH v těle je jedno z nejdůležitějších funkcí – a tělo ho vyrovnává i za cenu zničení nějakého orgánu

A také doporučuji si přečíst článek o NEVIDITELNÝCH NEPŘÁTELÝCH V NAŠEM TĚLE – paraziti jsou neviditelní a hodně zákeřní! Nevíme o nich, ale paseku dokáží nasekat hodně!

 

Chcete se mě na něco zeptat, nebo poradit s výběrem? Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

Vaše průvodkyně kvalitním životem

Radka Krosnářová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.