Proč používám DIFUZÉR? A NE aromalampu?

Jaký je rozdíl mezi difuzérem a aromalampou? Co umí aromalampa a co difuzér? Proč používat to nebo ono? Jaké podmínky jsou potřeba, aby byla zachována kvalita a účinky esenciálních olejů?

difuzér vs aromalampa

Aromalampa a difuzér – jaký je v tom rozdíl?
Mnoho lidí se mě ptá, proč zrovna difuzér? Proč  NE aromalampa?
Více se dozvíte níže…

Esenciální olej a byliny
Esence je krev rostlin. To nejsilnější co nám bylo dáno.

A já jim na jednu stranu rozumím, protože pro mě dříve byl také difuzér něco „navíc“, něco ne úplně potřebného…… AŽ – Až se stalo to, že jsem přišla k velmi kvalitním 100% esenciálním olejům české firmy BEWIT. A chtěla jsem vyzkoušet jak to teda funguje…

A přiznám se, že zpočátku jsem nějak ani nevěřila, že by tím, že naleji vodu, nakapu 2-5kapek oleje, že by mě to mohlo pomoci po zdravotní nebo psychické stránce. Ale říkala jsem si, že si aspoň provoním dům a uvidíme…

A pak vlastně jsem si všimla po 2dnech toho, co jsem popsala v článku „Borovice – co pro nás může udělat“

A já objevila kouzlo DIFUZÉRU….

Proč je lepší difuzér než aromalampa?

Aromalampa a difuzér mají odlišné působení na esenciální oleje i na naše zdraví.

AROMALAMPA – vytváří svíčka 150 – 200 stupňů  = tím se velká část oleje rozloží hned na začátku a shoří. Když se ještě olej přepaluje, může být i pro nás škodlivý – a to je velká škoda, ono sice vůni cítíme, ale už nemáme žádný jiný efekt!

Olej můžeme dát do teplé tekutiny (i vody), ALE je potřeba dodržovat jednoduché pravidlo….

“ Pokud není nápoj příliš horký pro MĚ, není příliš horký ani pro OLEJ“

esenciální olej
Esenciální oleje podporují naše zdraví již tisíce let. Spolu s difuzérem využijete jejich účinek i velmi příjemnou formou.

Co dělá DIFUZÉR?

Vytváří studenou páru a v té páře si esenciální oleje zachovávají terapeutickou i zdravotní kvalitu pro člověka. Pokud dáme esenciální olej do difuzéru, téměř okamžitě se rozptýlí miniaturní kapénky do vzduchu. A cítíme vůni téměř okamžitě.

 • zároveň zvlhčuje a ionizuje vzduch – toto ionizování je velmi zásadní – neutralizují se pachy, kouř a prach a jiné kladně nabité ionty prostřednictvím negativně nabitých iontů
 • zatímco běžné čističe vzduchu zachycují poletující nečistoty, ionizátory nečistoty odpuzují. Urychlují shlukování a sedimentaci prašných částic z ovzduší.
 • dýchá se nám lépe,
 • máme lepší náladu
 • čistí vzduch
 • posiluje imunitu
 • přispívá ke zlepšení alergické rýmy, astmatu a problémů s dýcháním
 • lze jej použít pro hubení hmyzu
 • ničí bakterie a roztoče
 • rozkládá zbytkový kouř a eliminuje zdroj zápachu
 • může působit jako emoční stimulant: přispět k vašemu uklidnění a zbavit vás nadbytečného stresu
 • může urychlovat metabolismus buněk, stimulovat jejich aktivitu.

Nyní navíc máme možnost i různé barvy difuzérů, takže si každý může vybrat co se mu líbí a nebo jaký se mu hodí do interiéru.

Difuzér je malý, takže je vhodný nejenom do domu či bytu, ale i do kanceláře, kosmetických salónů, spa a jóga center, ale i do ložnic, obývacích a dětských pokojů, na WC, do konferenčních místností, kanceláří, hotelů, nemocnic nebo do jakýchkoli jiných soukromých či veřejných prostor. Díky propojení terapeutické funkčnosti a krásného designu jde o vítaný doplněk jakéhokoli interiéru, který může sloužit i jako vhodný dárek pro vaši rodinu či přátele.

DIFUZÉR si můžete vybrat a zakoupit zde

Vyberte si svou barvičku, mě osobně se nejvíce líbí tento:

aroma difuzér
Aroma difuzér má úžasné účinky pro naše zdraví. A spolu s esenciálními oleji můžete uzdravovat i všechny v místnosti

Sami vyzkoušejte a uvidíte

Chcete poradit s výběrem nebo poradit jak získat DOŽIVOTNÍ SLEVU 15% nebo 30% na tyto oleje?  Napište mi: radka@prokvalitnizivot.cz

aromalampa a difuzer
difuzér a aromalampa